5 września w warszawskim Studiu U22 przy Alejach Ujazdowskich miał miejsce wyjątkowy odsłuch albumu „WAW-NYC” autorstwa Marka Napiórkowskiego. Spotkanie na trzy tygodnie przed oficjalną premierą materiału zostało zorganizowane w ramach inicjatywy ZPAV – Piątków z Nową Muzyką.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od rozmowy, którą Piotr Metz przeprowadził z jazzmanem. Dotyczyła ona albumu „WAW-NYC”, którego premiera została zaplanowana na 29 września. Premierowe kompozycje artysty łączą dwa odległe miasta siłą muzyki ich jazzowych reprezentantów. Na płycie bowiem usłyszeć można wybitnego i rozchwytywanego basistę, Roberta Kubiszyna, nowojorskiego mistrza perkusji – Clarence Penn’a, nominowanego za do Nagrody GRAMMY pianistę – Manuela Valera oraz jednego z najwybitniejszych saksofonistów na świecie – Chrisa Pottera. W przerwach między rozmową zgromadzeni w U22 dziennikarze wysłuchali wybranych kompozycji z najnowszego albumu artysty.

Po krótkiej przerwie goście – również przedpremierowo – obejrzeli teledysk do utworu „The Way”. Na spotkaniu obecna była również Ilona Bekier – tancerka i choreografka, która zagrała główną rolę w teledysku. Dodatkowo, w teledysku udział wzięli: Danuta Stenka, Iza Kuna, Hanna Konarowska, Grzegorz Małecki, Krzysztof Stelmaszczyk i Piotr Adamczyk. Teledysk jest dostępny w serwisie YouTube.