Plastik jest materiałem, który stosunkowo rzadko pojawia się w wystroju wnętrza. Szkoda, bo chociaż powszechnie kojarzy się z materiałem tanim i dość pospolitym, przybiera formy fantazyjne i zachwycające. Jest plastyczny i mieści w sobie nieskończone pokłady możliwości projektowych. Plastik – Fantastik!

Kultowa włoask firma Kartell słynie z zamiłowania do plastiku. Nadają oni mu całkiem nowy, świezy wymiar. Ten matertiał w ich wydaniu staje sie designerski i szlachetny w najwyższym stopniu. Kolejny znany projekt związany z plastikiem to słynny fotel – muszla Eamesów z 1950 roku. Zyskał  on uznanie i sławę na całym świecie i mimo upływu lat jego popularność nie słabnie.

Niewątpliwą zaletą plastiku jest lekkość – wizualna i fizyczna. Meble z niego wykonane są łatwe do utrzymania w czystości, czym różnią się od tych wykonanych z innych materiałów. Z pewnością przypadną do gustu miłośnikom minimalistycznego, oszczędnego w wyrazie stylu we wnętrzu. Plastikowe siedzisko ciekawie wygląda w połączeniu z drewnianymi lub metalowymi nogami. Takich krzeseł możemy używać zarówno w domu jak i na zewnątrz. Podczas przyjęcia w ogrodzie będą one stanowiły estetyczną alternatywę dla brzydkich krzeseł ogrodowych. Przybierają najprzeróżniejsze formy, między innymi: ażurową, muszli lub kropli.

 

Źródło: pinterest