Grafik Matija Erceg pokazuje, że sztuka nie zna granic. Połączenie fotografii i jedzenia w mało konwencjonalny sposób przekonuje nas, że jedyne, co może nas ograniczyć, to nasza własna wyobraźnia. Cóż, Erceg na pewno o brak fantazji nie musi się martwić. Wystarczy, by miał obok siebie chociaż trochę surowego jedzenia… 😉

Matija Erceg prowadzi konto na instagramie i serwisie tumblr, gdzie publikuje swoje prace. Nazwa jego kont to serious design. No cóż, sami odpowiedzcie sobie na pytanie, czy te projekty rzeczywiście są „serious”. Sam autor mówi, że jego założeniem, jako poważnego projektanta, było to, by włożyć w swoje prace jak największy wysiłek, który miałby zaprocentować fantastycznymi rezultatami. Chociaż w chwili obecnej projekty trochę odeszły od początkowej idei artysty, Erceg jest zachwycony tym, że po raz pierwszy w życiu podjął się prawdziwego artystycznego wyzwania i projektu.

Celem tej serii przezabawnych fotomontaży jest sprawienie, by odbiorca czuł, że jednocześnie chce mieć dany obiekt i się go brzydzi. Ciekawe, prawda? Szczególnie, że sprawdza się w większości przykładów jego prac. Musimy powiedzieć,  Matija, że Twój cel został osiągnięty!

 

źródło: seriousdesign.tumblr.com