Na czym polega tonowanie włosów i jakie są jego zalety?

Tonowanie włosów to jedna z najpopularniejszych usług fryzjerskich, której najważniejszym celem jest przywrócenie włosom naturalnego i pięknego koloru, usunięcie niektórych refleksów lub też delikatna zmiana barwy. Na czym dokładnie polega tonowanie włosów, jakie są zalety tej usługi fryzjerskiej i ile ona kosztuje?

tonowanie włosów

Na czym polega tonowanie włosów?

Tonowanie włosów jest jednym z często wykonywanych zabiegów fryzjerskich, a jego najważniejszym zadaniem jest korekta koloru. Tonowania nie można więc stawiać na równi z farbowaniem włosów, ponieważ ten pierwszy zabieg jest znacznie delikatniejszy i daje mniejsze (ale za to niezwykle naturalne) efekty. Tonowanie włosów polega więc na użyciu pewnych produktów, bogatych w witaminy i minerały, które nie tylko dbają o kolor, ale także przywracają blask i wzmacniają strukturę włosa. Niestety częste farbowanie włosów (zwłaszcza w domu, przy pomocy nieodpowiednich farb) może je znacznie osłabić. Dodatkowo włosy zwykle zmieniają swój kolor po pewnym czasie, na przykład na farbowanych blond pasmach pojawiają się żółte odcienie, a farbowany brąz i rudość mają zwykle tendencję do blaknięcia. Tonowanie odnawia pierwotny kolor, jednak nie niszczy włosów i wpływa na nie w sposób pozytywny.

Zalety tonowania włosów

Prawidłowo przeprowadzone tonowanie włosów powinno być wykonane w salonie fryzjerskim, a nie w domu. Oczywiście producenci oferują domowe szampony i odżywki wyrównujące kolor, jednak w praktyce te kosmetyki zwykle nie przynoszą niesamowitych efektów. Właśnie dlatego warto zdecydować się na tonowanie w salonie, gdzie profesjonalna obsługa zadba o doskonały wygląd kosmyków. Do najważniejszych zalet zabiegu tonowania można zakwalifikować:

  • ożywienie koloru;
  • nabłyszczenie, nadanie blasku, zminimalizowanie matu;
  • dodanie poświaty, nawet tej delikatnie kolorowej;
  • usunięcie odcieni niekorzystnych, a więc na przykład żółtych na włosach blond;
  • pielęgnacja kosmyków;
  • brak konieczności częstego farbowania.

Tonowanie jest więc doskonałym zabiegiem, pozwalającym na osiągnięcie skutecznego efektu na włosach. Zabieg ten jest nieinwazyjny, bezpieczny i zajmuje mniej czasu niż farbowanie. Zdecydowanie najlepsze efekty dotyczą włosów w kolorze blond, ponieważ to właśnie na nich pojawia się zwykle żółty odcień, który nie prezentuje się zbyt dobrze. Podobnie wygląda sprawa w przypadku włosów siwych. Z kolei na włosach brązowych i rudych można odświeżyć kolor przy pomocy tonowania, a także zadbać o ich blask.

Ile kosztuje tonowanie włosów?

Koszt tego zabiegu zależy oczywiście od salonu, w którym jest on wykonywany. Cena tonowania włosów w Fastline studio wynosi około 80 złotych. Salon ten słynie z możliwości wykonania kilku zabiegów w jednym czasie. Oznacza to więc, że w czasie tonowania włosów, możliwe jest również zrobienie manicure oraz pedicure, a także innych zabiegów. W ten sposób można oszczędzić sporo czasu i zadbać o swój wygląd. Tonowanie to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą odświeżyć swój kolor włosów, a jednocześnie zadbać o nie i dodać im blasku.