Wystawa Music Is My Radar pokazuje dwie autorskie wizje plakatu muzycznego. Mateusz  Holak i Dawid Ryski są muzykami i projektantami jednocześnie. Ta perspektywa pomaga im w pełni przetłumaczyć język muzyki na język obrazu. Wystawa Music is My Radar doskonale wpisuje się w dwa muzyczne festiwale, które odbywają się w sierpniu w Katowicach.

 

Muzyka. Plakat. Przełożenie dźwięków na papier. Grzebanie w zbiorowej podświadomości w kontrze do autorskich wizji, a może właśnie harmonia pomiędzy tymi dwoma tendencjami? Zabawa skojarzeniami. Myślenie skrótami. Szybka riposta. Hołd oddany bez padania na kolana. Dodawanie nowych znaczeń. Rebusy z zaskakującymi puentami. Retro nowoczesność. Puszczanie oka do odbiorcy. Historie opowiedziane jednym obrazkiem.
Wyobraźnia podbita ironią. Ucieczka od banału… Sens zostawiony poza kadrem. Prac Mateusza Holaka i Dawida Ryskiego nie można zamknąć w wielozdaniowych opisach. Ich siła wali odbiorcę prosto w twarz. Nie można przejść obok nich obojętnie, bo albo Cię denerwują, albo jesteś fanem. I co najważniejsze działają funkcją. Widząc ich plakat na ulicy zostajesz zainfekowany myślą przewodnią. Wyobrażasz sobie muzykę. Wystawa Music Is My Radar pokazuje prace tych dwóch osobowości projektowych w dwóch odsłonach. W odsłonie pierwszej zostaną pokazane prace powiązane z szeroko pojętą muzyką alternatywną (Off Festiwal). W drugiej – pokażemy realizacje dedykowane muzyce elektronicznej i nowym brzmieniom (Festiwal Tauron Nowa Muzyka). Mateusz Holak i Dawid Ryski nie są tylko twórcami plakatów. Na wystawie pokazane zostaną także ich projekty okładek płytowych, ilustracje do wydawnictw oraz niekonwencjonalne rozwiązania projektowe.

 

Wystawa będzie miała dwie odsłony, specjalnie dedykowane obu katowickim festiwalom:
I: 7-16.08.2015 (Off Festival)
II: 20-30.08.2015 (Festiwal Tauron Nowa Muzyka)
Ruszamy wraz z Off Festiwalem 7 sierpnia, o godz. 11:00, ale oficjalny wernisaż ze względu na program festiwalowy odbędzie się 8 sierpnia o godz. 12:00. Natomiast II odsłona  wystawy, towarzysząca festiwalowi Tauron Nowa Muzyka ruszy wraz z festiwalem 20 sierpnia, o godz. 18:00.

 

Więcej info: https://www.facebook.com/events/899377436817445/