Mroczne materie :: nowy serial na podstawie trylogii fantasy

Pewnie większość kojarzy film Złoty Kompas z 2007 roku, który powstał na podstawie książki Mroczne materie: Zorza Północna. Teraz ten niezwykły świat fantasy powraca ale w formie serialu!

Serial fantasy Mroczne materie z Ruth Wilson, Lin-Manuelem Mirandą i Jamesem McAvoyem będzie miał premierę 5 listopada w HBO i HBO GO. Jest to nowe dzieło BBC i HBO będący adaptacją nagradzanej trylogii fantasy autorstwa Philipa Pullmana o tym samym tytule. Jest to historia pozornie zwyczajnej, ale niezwykle odważnej dziewczyny o imieniu Lyra, w którą wciela się młoda aktorka Dafne Keen. Kiedy znika jej najlepszy przyjaciel, Lyra decyduje się ruszyć mu na pomoc, odkrywając przy tym groźny spisek, który dotyczy porwanych dzieci. Dziewczyna podejmuje też próbę zrozumienia tajemniczego zjawiska zwanego Pyłem.

W rolach głównych w serialu wystąpią: Dafne Keen (znana między innymi z roli mutantki w filmie Logan: Wolverine) jako Lyra, zdobywczyni Złotego Globu – Ruth Wilson jako Mrs. Coulter, którą w filmowej wersji grała Nicole Kidman, Lin-Manuel Miranda jako Lee Scoresby, James McAvoy jako Lord Asriel, znany z produkcji HBO Clarke Peters oraz James Cosmo, Anne-Marie Duff i Ariyon Bakare.Premiera serialu HBO Mroczne materie (His Dark Materials) odbędzie się w HBO i HBO GO 5 listopada. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dostępy będzie od godziny 3.00 nad ranem.