Momiki :: harmonia i piękno w stylu Montessori

Momiki to koncepcja łącząca harmonię i piękno w stylu Montessori. Radość z obcowania z naturalnymi materiałami. Minimalizm, który niosąc mniej, daje więcej. Estetyka form i funkcjonalność. To prostota, porządek i ład otoczenia, które przynoszą spokój — zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

A wszystko z potrzeby dziecka w zgodzie z naturą. To wreszcie childhood unplugged, czyli dzieciństwo z dala od prądu, krzykliwej i plastikowej estetyki. Dzieciństwo w najpiękniejszej jego odsłonie. Powołując do życia markę Momiki, chciałyśmy podążać za dzieckiem i jego potrzebami oraz stworzyć dla niego piękną, harmonijną i rozwijającą przestrzeń i otoczenie.

Meble Momiki zainspirowane są metodą Marii Montessori, która uważała, że odpowiednio zaaranżowane otoczenie może mieć ogromny wpływ na rozwój dziecka. Harmonijny, uporządkowany, pełen piękna świat w pomniejszonej – odpowiedniej dla dziecka – skali, wspiera jego niezależność, poczucie wartości i kreatywność. Dajmy dziecku odpowiednie warunki, otoczenie, meble i przedmioty a zaskoczy nas swoją mądrością, samodzielnością i pewnością siebie. Wszystkie meble powstają w Polsce. Wykonywane są w skupieniu z dbałością o szczegóły. Z szacunkiem dla małych odbiorców i do drewna. Meble powstają ze sklejki z drewna liściastego. Lakierowane są tylko bezpiecznymi dla dzieci farbami i lakierami. Kolorystyka jest stonowana i uwzględnia najnowsze trendy. Prosty design i uniwersalne formy pozwalają na dopasowanie mebli do każdego pokoju dziecka niezależnie od stylu. Opieka merytoryczna certyfikowanego pedagoga Montessori oraz fizjoterapeuty daje nam pewność, że meble są funkcjonalne i odpowiadają na potrzeby dzieci.