Karolina Słota i Areta Szpura, założycielki marki Local Heroes, od dawna angażują się w walkę o prawa kobiet. GIRL POWER to hasło, które przyświeca ich kolekcjom i działaniom. Wczoraj zaprezentowały swój najnowszy projekt, czyli kalendarz MISS WORLD, do którego zaprosiły 12 cudownych dziewczyn. Autorką wszystkich zdjęć jest Zuza Krajewska.

Karolina i Areta mają jedną misję: pokazać wszystkim dziewczynom, że są piękne dokładnie takie, jakie są. Nieważne, czy mają nieproporcjonalne wymiary, dużą pupę czy problemy z cerą. Najważniejsze jest, żebyśmy uwierzyły, że każda z nas może być tytułową MISS WORLD. W projekcie Local Heroes nie wzięły udziału profesjonalne modelki, tylko zwykłe dziewczyny, które znamy ze szkoły, imprez czy osiedlowego warzywniaka. Zuza Krajewska w fenomenalny sposób ujęła na fotografiach bezpretensjonalność, naturalność i przepiękną kobiecość. A wszystko to utrzymane zostało w klimacie słodkich lat 90. Co więcej, dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony w całości fundacji FEMINOTEKA, z którą dziewczyny współpracowały już przy okazji sprzedaży kolekcji stworzonej wspólnie GRL PWR Gangiem z Londynu.

 

 

credits:

Photographer: Zuza Krajewska
Stylist: EWELINA GRALAK
Stylist Assistant: Paulina Polly Kornas
Make up: Wilson & Iza Kućmierowska
Hair: Romina Grieger
Set Design: Maria Strulak Dress The Space/ Assistant: Marcin Stefanik
Photo Assistant: Aleksander Balcerek

models: Ogi Ugonoh, Kamajli Nguyen, Sandra Kraszewska, Anastazja Bernad, Alicja Fiodorow, Lola Lesner, Zocha Korosadowicz, Alicja Konarska, Ania Witko, Aia Asé, Marta Grabowska, Basia Szablisty.

źródło: www.facebook.com/localheroesstore