Minimalistyczny i ponadczasowy – Kalendarz ścienny KAL, który przywraca świetność odręcznych notatek i tradycyjnego sposobu planowania czasu

Sześć dwustronnych arkuszy na każdy miesiąc oraz metalowy uchwyt z ekologicznej stali nierdzewnej – KAL to minimalistyczny kalendarz ścienny, który łączy w sobie elegancję, jakość oraz ideę odpowiedzialnej konsumpcji. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących alternatywnych sposobów organizowania czasu w chaosie cyfrowej rzeczywistości

Zwrot ku bardziej analogowej teraźniejszości to sposób na wybór stylu życia, które jest zdrowsze i bardziej świadome. KAL subtelnie przypomina o tym co ważne, jednocześnie będąc eleganckim obiektem wyposażenia każdego wnętrza. Pozbawiony zbędnych elementów, zdjęć oraz grafik jest produktem uniwersalnym i ponadczasowym. Składa się z dwustronnych białych arkuszy o czytelnym układzie, na których swobodnie można notować i w dowolnej formie planować oraz czarnego uchwytu, pełniącego rolę haczyka, na którym zawieszone są karty. Potencjał jaki niesie w sobie KAL pozwala docenić go wszystkim, którzy wiedzą, że mniej znaczy więcej.
Przestrzeń nieskończonej autonomii

Podczas gdy kalendarze cyfrowe zwykle przepełnione są żądaniami i przypomnieniami, KAL to przestrzeń wolności twórczej. Utylitarna forma KAL działa jak puste płótno, które zachęca do osobistej interwencji. Ostatnie badania1 pokazują, że technologia powoduje skrócenie czasu koncentracji, a sama obecność smartfona zmniejsza zdolności poznawcze, nawet wtedy, gdy urządzenie jest wyłączone. W świecie uzależniających aplikacji, które szybko przejmują kontrolę nad twoim życiem, KAL pomaga bronić wolności umysłów, nie narażając się na niepotrzebne przebodźcowanie.

Świadome i odpowiedzialne wybory
KAL wpisuje się w ideę świadomej konsumpcji. Papierowe arkusze kalendarza o wymiarach 33×48 cm wykonane są z wysokogatunkowego papieru o gramaturze dobranej tak, by zachował niezmienny kształt, nie gniótł się i nie zawijał.

KAL jest produktem wyważonym w kwestiach produkcji i środowiska. Długo pracowałem nad tym, żeby składał się z jak najmniejszej ilości materiałów i był jak najmniej szkodliwy dla środowiska – mówi Stanisław Czarnocki, projektant KAL – a ilość wyprodukowanych egzemplarzy odpowiadał faktycznemu zapotrzebowaniu.

Papier zawiera srebrny certyfikat Material Health (Materiał Bezpieczny dla Zdrowia) w ramach wieloaspektowego standardu produktów „Cradle to Cradle Certified™”, uznanego na całym świecie dla produktów bezpiecznych dla ludzi i środowiska oraz stworzonych zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym. Haczyk kalendarza wykonany jest ze stali nierdzewnej, do produkcji, której używa się aż 60% materiału z odzysku. Również opakowanie KAL jest ekologiczne i trwałe. Sztywna papierowa koperta z tektury falistej jest bezpiecznym i atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem, które pozwala uniknąć używania dodatkowych i szkodliwych dla środowiska plastikowych opakowań dostarczanych przez firmy kurierskie.

W poszukiwaniu prostych rozwiązań
Twórcą KALa jest Stanisław Czarnocki – analogowy wizjoner szukający w designie syntezy. Jego projekty charakteryzuje funkcjonalność oraz wysoka estetyka. W swojej karierze współpracował m.in. z Menu, Axor, Camper, Scott czy z IKEA. W ciągu ostatnich lat jego projekty można było zobaczyć na targach Salone del Mobile w Mediolanie, Maison&Objet w Paryżu czy Design Festival w Londynie. Obecnie prowadzi własne studio projektowe Umiar w Warszawie.

EXAMPLE.PL