Małgosia Barcikowska jest absolwentką ASP wydziału wzornictwa przemysłowego. Wszechstronnie uzdolniona projektantka realizuje się w wielu dziedzinach.  Z pewnością kojarzycie jej kolekcję toreb z kobiecymi profilami. Zawsze gdy zaglądam do galerii jej prac zachwyca mnie różnorodność. Tworzenie jest dla niej, jak pisze poniżej… wielką pasją która pozwala odciąć się od codziennych problemów i na chwilę zapomnieć o reszcie świata. Emocje i pasję widać w pracach.  Małgosia zgodziła się odpowiedzieć na kilka pytań zadanych przez pakamerę, aby podzielić się swoimi uczuciami do projektowania i zainspirować innych twórczymi myślami. Zapraszam do galerii : Barcikowskadesign.

portret-projektantki

1. Co tworzysz?

Najczęściej projektuję torebki, paski, kołnierze futrzane, ubrania oraz projekty wnętrz, scenografie i meble. Wychowywanie dzieci jednak tak bardzo pochłania mój czas, że obecnie najwięcej projektuje torebek.

barcikowska1

barcikowska2

2. Jak to się zaczęło? Od kiedy projektujesz?

Wszystko się zaczęło od uszycia torebki do Galerii w Gdańsku gdzie studiowałam na ASP na wydziale wzornictwa przemysłowego. Właścicielka zapytała skąd mam taką niesamowitą torebkę i po tygodniu na ul.Długiej już było można kupić moje torebki, a potem powstawały kolejne projekty.

3. Dla kogo tworzysz?

Dla kobiet z pasją, niebanalnych, chcących się czymś ciekawym wyróżniać. Dla kobiet, które odnajdują radość z posiadanych ode mne rzeczy.  Dla tych mniej odwarznych również, które do szarości i czerni lub brązu dodają niezobowiązującą torebkę.  Projektuję także na specjalne zamówienia także ubrania dla mężczyzn.

barcikowska6

barcikowska7

barcikowska8

barcikowska3

4. Skąd czerpiesz inspiracje?

Dla mnie wszystko jest inspiracją materiał, muszelki, zdjęcia, korale, guziki, różne ciekawe elementy metalowe oraz moje sny. Jednak jeżeli chodzi o ubrania to przede wszystkim inspiracją, muzą jest klientka.

5. Czy trendy w modzie są twoim wyznacznikiem?

Co do trendów w modzie to czasami się tym kieruję ale rzadko. Prace powstają zawsze z natchnienia. Zawsze też się staram podpytać klientki co ich zdaniem zmieniłyby na lepsze i staram się dany przedmiot dostosować.

6. Nad czym teraz pracujesz?

Głowa moja jest zaprzątnięta kolekcją torebek z ogromnymi brelokami oraz zimową kolekcją torebek i kołnierzy futrzanych.

barcikowska4

barcikowska5

7. Czy przynosi Ci radość to, co robisz?

Zawsze!!! Czasami dzięki pasji i tworzeniu w pracowni zapominam o całym świecie. O moich ogromnych problemach i to pozwala mi iść dalej przez życie.

8. Moje Ulubione motywy przewodnie to…

Kobieta, grafika, kula, róża i mak.

9. Co wyróżna Twoje prace?

Różnorodność i nieskończenie wiele nieoczekiwanych rozwiązań, oraz ciekawie użyte rzeczy  np. kolekcja kosmicznie dużych breloków z różnymi elementami.  Graficzne profile kobiet wycinane ze skóry i naszywane na różne tkaniny. Oraz hafty na torebkach wyszywane z aplikacją jedwabną.

10. Ulubione półfabrykaty to.. ( i dlaczego)

Najczęściej używane dodatki do torebek to skórzane kółka, kulki drewniane, korale, kryształki, guziki, impregnowane zdjęcia,tasiemki. Można z nich robić ciekawe dodatki do toreb.

11. Czy często zgłaszają się do Ciebie miłośniczki Twojej twórczości, z zamówieniami specjalnymi, takimi wymarzonymi?

Tak, mam same pozytywne opinie. Do Pakamery tworzę codziennie nowe rzeczy i bardzo serdecznie zapraszam na kolejne nowości. Kolekcje torebek zmnieniam bardzo często aby nie popaść w rutynę.

barcikowska9