Łapacze  snów mają swoje początki w indiańskiej tradycji. Pełniły funkcję amuletów, które miały bronić przed złymi snami. To przepiękne, ręcznie wykonane ozdoby, które dodają wnętrzu magicznej atmosfery, a przede wszystkim – chronią nas przed złymi mocami.

Indianie wierzący w nadprzyrodzoną moc łapaczy snów powiadają, że sny, zarówno te dobre, jak i złe, zsyłane są z ciemnego, nocnego nieba. Złe sny, jako te wielkie i niezdarne, wpadają w sieć i grzęzną w niej, by pod wpływem promieni porannego Słońca wyparować wraz z rosą. Dobre sny, jako małe i sprytne przeciskają się i po piórze spływają delikatnie na śpiącego, uprzyjemniając mu odpoczynek. Mówi się też, że kolisty kształt jego ramy symbolizuje cyklicznie powtarzający się krąg czasu, Matkę Ziemię, cztery strony świata, w których żyją ludzie. Sieć wyobraża jedność rodziny z wszystkimi jej powiązaniami, zaś więzy – więzy rodzinne. Łapacze snów należy zawieszać w miejscu, w którym może go dosięgnąć poranne promienie słoneczne.

Łapacze snów możemy kupić (zobacz na Pakamera.pl) lub wykonać samodzielnie. Każdy z nas może indywidualnie stworzyć unikalny i niepowtarzalny łapacz snów, który odda charakter naszej sypialni oraz naszą osobowość.

 

źródło: pinterest, pakamera.pl, huuskaluta