W najbliższy weekend w warszawskim klubie Smolna czekają nas kolejne wydarzenia z bardzo mocną elektroniczną obsadą – w piątek wystąpią tam Magda i Catz ’N Dogz, a headlinerem sobotniej nocy będzie duet 2manydjs.

Piątkowe wydarzenie na Smolnej można byłoby określić jako „international locals night”, bo Magda i Catz ’N Dogz, którzy są obecnie znani raczej z występów w innych krajach, pochodzą z Polski. Magda Chojnacka, czyli jedna z najpopularniejszych DJ-ek na świecie urodziła się w Żywcu, ale w wieku 9 lat wraz z rodziną wyemigrowała do Houston, a potem do Detroit, czyli bardzo ważnym mieście dla muzyki techno. Magda zyskała rozgłos głównie dzięki projektom związanym z bardzo znaną wytwórnią M_nus, zarządzaną przez Richiego Hawtina. To tam w 2010 roku wydała swój pełnowymiarowy album pt. „The Fallen Page”, ale już rok później reprezentowała barwy labelu Items & Things, który wraz z nią założyli Troy Pierce i Marc Houle. Z kolei jako DJ-ka, Magda występowała w wielu miejscach na całym świecie – od Brazylii, po Japonię i kraje Europy.

Catz ‘N Dogz to również polski projekt, który tworzą Grzegorz i Wojtek – dwaj producenci i DJ-e dorastający w Szczecinie. Poznali się i rozpoczęli wspólną działalność właśnie tam, ponieważ obaj wspierali rozwijającą się wtedy lokalną scenę. Dziś tworzą projekt rozpoznawalny na całym świecie, a stało się tak m.in. ze względu na współpracę z labelem Dirtybird oraz aktywność ich własnej wytwórni Pets Recordings. W jej katalogu można znaleźć utwory nie tylko młodych i obiecujących artystów z Polski, ale również produkcje doświadczonych wykonawców z zagranicy – m.in. Axela Bomana czy KiNKa. Duet równie dobrze, jak w studiu, sprawdza się również podczas występów na żywo, które widziała już publiczność m.in. podczas takich festiwali, jak Melt! czy BPM.

Po świetnie zapowiadającym się piątku, plan na sobotę wygląda równie dobrze. Headlinerami sobotniej imprezy na Smolnej będą 2manydjs, czyli pochodzący z Belgii duet, który tworzą David i Stephen Dewaele. Jest to ich kolejny projekt, ponieważ są znani również z działalności w grupie Soulwax, odpowiedzialnej za wiele świetnych płyt oraz remiksy m.in. dla The Chemical Brothers, Tame Impala czy MGMT. 2manydjs to wybitni DJ-e, którzy w swoich setach żywiołowo łączą elementy wielu nurtów – m.in. disco, house, techno i electro.

Więcej na www.smolna38.com