LOUIS VUITTON MADE OF WOOD

Cancun, miejscowość na północy Meksyku nie bez powodu nazywana jest krainą luksusu. Taki status zawdzięcza nie tylko usytuowaniu na mapie czy atrkacjom turystycznym, których nie sposób znaleźć w każdej miejscowości stricte wypoczynkowej. Co potęguje luksus w Cancun? Początkiem 2013r. na terenie tamtejszego zagłębia sklepów La Isla powstał największy w Ameryce Łacińskiej flagowy sklep Louis Vuitton.

Kluczowym założeniem w kwestii projektu sklepu była drewnaina fasada. Jose-Carlos Valdivia de Los Ríos – projektant Louis Vuitton i Gustavo Carmona – architekt meksykańskiego pochodzenia, podjęli się wymagającego zadania zaprojektowania drewnianej fasady sklepu, której funkcja nie miała zamykać się jedynie na powalającym efekcie wizualnym, ale miała być kompatybilna z klimatem tam panującym i tym samym odporna na częste tornada i huragany.

Projektanci nie ukrywali, że rekonstrukcja flagowego dla Louis Vuitton designu criss cross była przywilejem, jednak wymagającym sporo pracy i skupienia.

W efekcie w Cancun powstał sklep Louis Vuitton, który od dwóch lat cieszy się mianem miejsca must be wśród wszystkich odwiedzających miasto – potencjalnych klientów, ale również spragnionych dobrego designu turystów.