Cancun, miejscowość na północy Meksyku nie bez powodu nazywana jest krainą luksusu. Taki status zawdzięcza nie tylko usytuowaniu na mapie czy atrkacjom turystycznym, których nie sposób znaleźć w każdej miejscowości stricte wypoczynkowej. Co potęguje luksus w Cancun? Początkiem 2013r. na terenie tamtejszego zagłębia sklepów La Isla powstał największy w Ameryce Łacińskiej flagowy sklep Louis Vuitton.

Kluczowym założeniem w kwestii projektu sklepu była drewnaina fasada. Jose-Carlos Valdivia de Los Ríos – projektant Louis Vuitton i Gustavo Carmona – architekt meksykańskiego pochodzenia, podjęli się wymagającego zadania zaprojektowania drewnianej fasady sklepu, której funkcja nie miała zamykać się jedynie na powalającym efekcie wizualnym, ale miała być kompatybilna z klimatem tam panującym i tym samym odporna na częste tornada i huragany.

Projektanci nie ukrywali, że rekonstrukcja flagowego dla Louis Vuitton designu criss cross była przywilejem, jednak wymagającym sporo pracy i skupienia.

W efekcie w Cancun powstał sklep Louis Vuitton, który od dwóch lat cieszy się mianem miejsca must be wśród wszystkich odwiedzających miasto – potencjalnych klientów, ale również spragnionych dobrego designu turystów.