Japońska sztuka malowania desek ogniem

Producenci desek elewacyjnych wykorzystują różne gatunki drewna i poddają je obróbce, dzięki czemu elewacje drewniane mają urozmaicony wygląd. Elewacja z drewna mieni się barwami, a faktura, kolor i żywiczny zapach drewna są w 100 proc. naturalne. Deski nadają indywidualnego charakteru i podkreślają architekturę budynku. Zdecydowanie ocieplają wizerunek domu i znakomicie komponują się z roślinnością w ogrodzie. Fachowo ułożona i starannie zabezpieczona elewacja zewnętrzna to wizytówka domu. Jakie gatunki drewna i obróbkę stosuje się na elewacje? Sprawdzamy wybrane opcje dostępne na rynku!

Japońska sztuka malowania desek ogniem

Elewacje drewniane zewnętrzne

Fachowo ułożone i dokładnie zabezpieczone elewacje z desek to wykończenie ścian zewnętrznych, które sprawdzi się na lata. Drewniane elewacje dają wrażenie przytulności i bezpieczeństwa, dzięki nim cały dom emanuje pozytywną energią. Na osiedlu domów jednorodzinnych, budynek obłożony drewnem wyróżnia się spośród innych, choć plany architektoniczne są do siebie podobne. Drewno można ułożyć na części elewacji, np. na wyższej kondygnacji lub obudować deskami ścianę na parterze. Domy z tarasem od strony ogrodu, które mają elewacje drewniane wyglądają wyjątkowo rodzinnie. Naturalne materiały, użyte do wykończenia ścian i tarasu świetnie ze sobą współgrają, a także idealnie komponują się z zielenią w ogrodzie.

Deski opalane ogniem

Czarne elewacje drewniane robią wrażenie! Domy wolnostojące, które są w całości pokryte deską opalaną ogniem, budzą podziw w całej okolicy i zdobywają coraz większą popularność. Wysokiej jakości drewno można wypalić tak, by uzyskać pożądaną kolorystykę. Obróbka przeprowadzona we właściwy sposób pozwala wydobyć wyjątkowe właściwości surowca i podkreśla oryginalny charakter wykończenia.

Czarne drewno elewacyjne oraz deski pomalowanie płomieniami, pozwalają uzyskać niecodzienne warianty kolorystyczne. Końcowy efekt zawsze zależy od gatunku drewna. Do najczęściej wybieranych opcji należą deski świerkowe, sosnowe, dębowe lub z modrzewia syberyjskiego. To właśnie te gatunki uznawane są na najbardziej odporne na warunki atmosferyczne.

Jak pracuje drewno?

Harmonijnie zaprojektowane elementy drewniane domu z fachowo dobranych gatunków drewna mają jednolity, elegancki wygląd. Elewacja, taras, wiatrołap, ogrodzenie – drewno znajduje wiele zastosowań i zawsze świetnie wygląda! Trudno odmówić atrakcyjności pod względem wyglądu takiemu rozwiązaniu. Jak zmienia się drewno z biegiem lat? Przede wszystkim drewno pracuje, oznacza to, że zmienia swój kształt i wygląd pod wpływem wilgoci znajdującej się w powietrzu. Na deski działa nie tylko deszcz, ale również temperatura, promieniowanie słoneczne i wiatr. Od zachodu przychodzą do nas masy wilgotnego powietrza, od wschodu zaś latem upał, a zimą tęgi mróz. Warunki zmieniają się w zależności od pór roku i sprawiają, że elewacje drewniane są raz bardziej wilgotne, a raz wysuszone. Specjaliści mają na to swoje sposoby! Japońska sztuka malowania desek ogniem to sposób, który doskonale zabezpiecza drewno zewnętrzne przed warunkami atmosferycznymi.