Jakie rodzaje prezerwatyw możemy znaleźć w sklepach?

Właściwa antykoncepcja może ochronić nas nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed różnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Wśród najpopularniejszych metod antykoncepcji możemy wymienić w szczególności prezerwatywy, które są niezwykle skuteczne i stosunkowo tanie. Jakie jednak rodzaje prezerwatyw możemy znaleźć w sklepach i czym różnią się między sobą?

Rozmiary prezerwatyw

Zanim przejdziemy do omówienia kwestii rodzajów prezerwatyw, najpierw wspomnimy nieco na temat ich rozmiarów. W sklepach najczęściej sprzedawanym rozmiarem prezerwatyw są te, które mają 180 mm długości oraz 53 mm szerokości. Oczywiście możemy znaleźć również inne rozmiary, ponieważ niezwykle ważne jest to, aby prezerwatywa była idealnie dobrana do rozmiaru członka. Dlaczego jest to aż tak ważne? Z tego względu, ponieważ zbyt szeroka może się zsunąć, natomiast zbyt wąska może pęknąć podczas stosunku. Jeśli chodzi natomiast o rodzaje prezerwatyw, to jest ich na prawdę dosyć dużo. Różnią się one między sobą przede wszystkim materiałem, z którego zostały wyprodukowane, smakiem, kolorem, a także dodatkowymi właściwościami.

Prezerwatywy lateksowe i nielateksowe

Najpopularniejszym obecnie rodzajem prezerwatyw są te lateksowe, które zostały wyprodukowane z naturalnego kauczuku. Dzięki temu materiałowi są zatem nieprzepuszczalne oraz rozciągliwe. Niestety mają pewne wady, o których warto wiedzieć przed zakupem. Po pierwsze lateks to dosyć gruby materiał, przez co wielu mężczyzn uskarża się na mniejsze doznania seksualne podczas zbliżenia. Po drugie materiał ten może uczulać, dlatego też warto wówczas rozejrzeć się za czymś innym. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w prezerwatywy nielateksowe, które wytwarzane są z polizoprenu lub syntetycznej żywicy. Czym się jednak charakteryzują się te prezerwatywy? W odróżnieniu od tych lateksowych są znacznie cieńsze i zbliżone w dotyku do ludzkiej skóry. Dzięki temu prezerwatywa jest praktycznie niewyczuwalna a doznania podczas zbliżenia bardzo przyjemne.

Prezerwatywy nawilżane, z wypustkami i przedłużające stosunek

Nawilżane prezerwatywy zarówno w środku, jak i na zewnątrz pokryte są specjalnym środkiem, czyli tzw. lubrykantem. Substancja ta ułatwia odbycie stosunku w szczególności wtedy, gdy partnerka zmaga się z problemem suchości pochwy. Kolejną grupą prezerwatyw są produkty wyposażone w specjalne wypustki (mają prążkowaną powierzchnię), które mają za zadanie zwiększenie doznań partnerów podczas stosunku. Z kolei prezerwatywy przedłużające stosunek zawierają specjalną substancję, czyli benzokainę, która znajduje się na końcu prezerwatywy w zbiorniczku, która pomaga opóźnić szczytowanie.

Pozostałe rodzaje prezerwatyw

W sklepach oprócz wspomnianych powyżej rodzajów prezerwatyw można zakupić również prezerwatywy zawierające żel chłodzący lub rozgrzewający, a także prezerwatywy o różnych kolorach, kształtach, zapachach oraz smakach. Dzięki pierwszemu rodzajowi można zapewnić sobie lepsze doznania podczas zbliżenia. Z kolei pozostałe rodzaje prezerwatyw mają głównie za zadanie pobudzenie zmysłów, a także urozmaicenie życia seksualnego.