Industrialna Łódź na najbliższy tydzień zamieni się w miasto designu. Wszystko za sprawą festiwalu Łódź Design Festival, którego oficjalne rozpoczęcie już jutro – w czwartek 09.10.

To będzie dobry tydzień dla miłośników designu. Dziesiątki wystaw o tematyce bardzo różnej dają naszym zmysłom niespisaną gwarancję zadowolenia.
Na dobry początek proponujemy sporą dawkę kreatywności w Strefie Testów na ul.Tymienieckiego 3. Tam będą czekały na Was materiały gotowe do transformacji i redesignu według własnego pomysłu. Na stoisku główną rolę odgrywać będą drewno, papier, metal i tekstylia. Autorzy strefy dodają: W Strefie Testów nie ma zakazów i ograniczeń. Zachęcamy tu do uruchomienia wszystkich zmysłów i poszerzenia procesów poznawczych. Wystawa pokazuje jak surowiec i tworzywo, przechodząc przez ludzki umysł, wyobraźnię i ręce, przekształca się w formy – architekturę, wzornictwo i instalacje artystyczne.
Kreatywna praca z materiałem bez zakazów i ograniczeń, to dobry plan na początek festiwalu, tym bardziej, że zwieńczeniem Strefy Testów jest instalacja, którą współautorami będą uczestnicy festiwalu! Co to będzie? Drzewo Brave New World, czyli trójwymiarowa struktura, której kształt może wymknąć się spod kontroli wstępnych założeń.

Zapowiada się ciekawie, widzimy się w Strefie Testów 10 października!

 

Zdjęcia: lodzdesign.com