Z jednej strony jest podziwianą artystką, na której koncie rośnie ilość wydanych piosenek. Z drugiej strony krąży opinia, że jest nieodrodną córeczką tatusia, który to pokierował czy wręcz wykreował jej postać w showbiznesie. Co jest prawdą? Jej legendę szybko zweryfikowali fani i internauci. Poznajcie kilka faktów.

Lana – a tak na prawdę Elizabeth Grant dorastała w Lake Placid. W wieku 14 lat uzależniła się od alkoholu. Jej problemy nie były spowodowane trudnym dzieciństwem i życiem w przyczepie campingowej z toksyczną rodziną. Lana wychowywała się pod kloszem rodziców, a jej tata będąc słynnym i wpływowym biznesmenem postanowił pomóc córce w karierze. Gdy Lana ukończyła 15 lat w ramach odwyku wyjechała z Lake Placid do szkoły z internatem w Connecticut. Pseudonim „Lana Del Rey” został wybrany przez jej menedżerów. Jej pierwszy album, który był początkowo dostępny na iTunes, został stamtąd wycofany z nieznanych przyczyn. Jej piosenka „Video Games” została nazwana „najlepszym nowym utworem” przez Pitchfork Media. Reklamowo współpracuje z największymi brandami jak: H&M czy Jaguar. Podczas MTV EMA Lana zdobyła nagrodę dla Najlepszego Wykonawcy Alternatywnego. Zdobyła także nominację dla najgorętszej kobiety w muzyce. Album „Born To Die” stał się czwartym najczęściej kupowanym w 2012 roku, a sama gwiazda najczęściej wyszukiwaną w Internecie.

Lana ma zapewne tyle samo wrogów co fanów. Nie zmienia to faktu, że ona sama i jej wizerunek stają się ikonami współczesnych lat dla milionów nastolatek. Jej piosenki to wydarzenia na rynku muzycznym i w showbiznesie. Gwiazda wielkiego formatu, celebrytka, piosenkarka o niezwykłym głosie i talencie czy chodzący produkt marketingu? Oceńcie sami.

 

Źródło zdjęć: Pinterest.