Niegdyś kojarzona wyłącznie ze Szkockim kiltem, świadcząca o klanie z jakiego ktoś pochodził, obecnie nieodzowny znak, że zaczyna się jesień :). Obecna co roku w jesienno – zimowych stylizacjach, zarówno tych ugrzecznionych szkolnych jak i kompletnie buntowniczych, ostrych i rockowych. Na salony i wybiegi wprowadzona przez Vivienne Westwood w towarzystwie skór, ćwieków i rock’n’rolla. Teraz chętnie prezentowana przez innych projektantów choćby Marca Jacobsa, Michaela Korsa, Chloe czy Bebe. Od lat znak rozpoznawczy wszystkich kolekcji Burberry.  Noszona w postaci plisowanych spódniczek rodem ze szkolnych akademii, klasycznych płaszczy czy nonszalanckich pump oraz szelek. Obecna we wszelkich dodatkach, od spinek do włosów dla dziewczynek po dzieła sztuki w postaci szpilek od Laboutina. Może być klasycznie czerwona, stonowana i dojrzała w brązach i szarościach czy kompletnie „odjechana” we wszystkich barwach tęczy.
Jest absolutnie ponadczasowa, podobnie jak jej „siostra” – pepitka. Drobny czarno-biały wzór w „kurzą stopkę” rozpropagowany przez Coco Chanel nieodłącznie kojarzy się z szykiem i elegancją. Uwielbiany przez ikonę kina i stylu  Audrey Hepburn. Teraz chętnie noszony przez gwiazdy, jak Lady Gaga, Rihanna, Gwen Stefanii, czy Kim Kardashian, których żadna ze stylizacji nie może przejść bez echa. Na ulicach od Tokio przez Paryż po Nowy York kratki i pepitki noszone
są równie chętnie zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. W roli eleganckich płaszczy lub kompletnie artystycznych wielodeseniowych stylistycznych mixów. Jako klasyczne grungowe koszule lub zadziorne rockowe minisukienki.

W pakamerze również dostępne w wielu odsłonach, od wszelkiego rodzaju akcesoriów, czy klasyczną biżuterię po kominy do otulenia szyi i damskie torebki.

1. mucha 78 pln. Projektant MARTHU | 2. kolczyki 32 pln. Projektant ARTEMODA | 3. bransoletka 60 pln. Projektant KOTO | 4. torebka na łańcuszku 89 pln. Projektant BUFFKA| 5. poduszka  &. 36 pln. Projektant MINIMETRY | 6. torebka na pas 93 pln. Projektant KATSU | 7. broszka kwiat 30 pln. Projektant ARTEMODA | 8.  spódnica 208 pln. Projektant MONNEQUIN | 9. Sukienka 250 pln. Projektant GOSIA BLANKA KOSIOREK. 10 spodnie 134 pln. Projektant KLU BY EDYTA JERMACZ

 

Fashion Show AW2012

 

tekst: Gosia Jędrzejczak