Stylowe płaszcze, krata i duch vintage :: kolekcja Enugo a/w 19′

Marka Enugo powstała jako odpowiedź na głos nowoczesnych kobiet, które nie boją się być sobą. W najnowszej kolekcji, nie brakuję klimatów vintage i looków podkreślających kobiecą niezależność. My absolutnie pokochaliśmy stylowe płaszcze marki!

W każdym sezonie marka Enugo swoimi kolekcjami podkreśla swoją niezależność i kobiecość. Brand został stworzony przez kobiety, z kobiecych historii, dla kobiet. W kolekcji na jesień-zima 19′ dostajemy sporą dawkę inspiracji klimatami vintage. Znajdziemy tu stylowe płaszcze, garnitury w bardzo modną kratę czy sukienki, które podkreślają kobiece piękno i siłę. Podkreśla to również klimatyczna sesja zdjęciowa marki. W tym sezonie kobieca historia Enugo rozgrywa się we wnętrzach starej biblioteki, otulonej ciepłym drewnem i sztukateryjnym dziedzictwem dawnych lat.

Szacunek do przeszłości i sentyment do dziedzictwa definiuje przyszłość oraz świadome działanie w niepewnej codzienności naszych czasów – mówi twórczyni i projektantka marki, Natalia Golec i dodaję – Kobieta Enugo, ma wiedzę, świadomość, odwagę i #powerlook, który podkreśla jej naturalne piękno umysłu i ciała.

Kolekcja na nowy sezon, została utrzymana w delikatnej i naturalnej kolorystycznej palecie opartej na odcieniach beżu i brązu. Jednak, tak jak w przypadku poprzedniej kolekcji, tu również nie brakuję mocnych akcentów kolorystycznych, tym razem są to czerwień i fiolet. Formy oraz kraty zastosowane w kolekcji hołdują klimatowi vintage, który w tym sezonie jest absolutnym hitem. Enugo przyzwyczaiło nas również do dużej dbałości o detale, które w kolekcji jesień-zima 19′ są obłędne. Nie brakuję wiązań, marszczeń, rozporków oraz dużych, nieregularnych guzików – te wszystkie elementy w delikatny sposób podkreślają charakter kolekcji.stylowe płaszcze marki enugoNaszą uwagę zwrócił stylowy płaszcz, który został wykończony metalowymi knopikami. Można go nosić związanego w pasie lub nonszalancko rozwianego. Warto również zwrócić uwagę na marynarkę z łączonych materiałów! Przód w kratę i beżowy tył, to niebanalne połączenie, które w zgrabny sposób scala ze sobą ducha vintage z nowoczesnością.

Photo: Dominika Jarczyńska
Model: Karina Taranowicz/Rebelmodels
Make up: Daria Krzemień
Stylizacja: Natalia Golec