Konie, moda i słońca czyli Jorgos Lanthimos dla GUCCI

Reżyser Jorgos Lanthimos to nie tylko genialny reżyser, którego mogliśmy poznać dzięki takim filmom jak Lobster czy Faworyta. Ten zdolny grek, świetnie radzi sobie również jako fotograf! Czego dowodem są zdjęcia do najnowszej kampanii GUCCI.

Włoska marka GUCCI, od kiedy jest pod wodzą Alessandro Michele zaskakuje swoim innowacyjnym podejściem do luksusowych dóbr. Kolekcje są szaloną mieszanką klimatów, nie brakuję vintage połączonego futuryzmem, obsypanego lekką dozą humoru i kiczu. Takie są również kampanie, nic więc dziwnego, że reżyser Jorgos Lanthimos tak świetnie odnalazł się w roli fotografa kampanii SS2020. Jego filmy to obrazy pełne niekonwencjonalnego artyzmu, co również widać po zdjęciach dla GUCCI.

Tak jak w przypadku filmów, w kampanii nie brakuję lekkiego surrealizmu i zaskakujących elementów. Tym, które rzucają się od razu w oczy są pojawiające się na obrazach konie! Jest to nie tylko zabieg artystyczny, ale również pełen ukłon w stronę świata natury. Zwierzę pojawia się tu nie tylko w roli pupila, to pewnego rodzaju członek rodziny, terapeuta a nawet wcielenie mitologicznego boga. To pełnoprawny model, który jest tak samo istotny jak prezentowana kolekcja.

GUCCI, Photo: Jorgos Lanthimos

Zdjęcia do kampanii GUCCI SS2020 robiono w słonecznym Los Angeles, za zdjęcia i film odpowiedzialny jest Jorgos Lanthimos, natomiast kreatywną pieczę nad projektem sprawował oczywiście Alessandro Michele.

Creative Director: Alessandro Michele
Art Director: Christopher Simmonds
Photographer/Director: Yorgos Lanthimos
Hair Stylist: Paul Hanlon
Makeup Artist: Thomas De Kluyver
Location: Los Angeles / Chateau Marmont
Courtesy of © GUCCI