KOLORY – wywiad z zespołem ! !

KOLORY to grupa muzyków pochodzących z serca Górnego Śląska, która od 2019 roku współpracuje z projektem My Name Is New. Chłopaki od początku dali się poznać jako reprezentanci indie rockowego grania. Zespół można było zobaczyć i usłyszeć na dużych polskich festiwalach, takich jak np. Open’er Festival czy Przystanek Woodstock. 

Wywiad z zespołem KOLORYDziś spotkaliśmy się z chłopakami z zespołu KOLORY aby poznać ich trochę lepiej.

1. Cześć, no to zaczynamy! Jak długo zajęło Wam przygotowanie materiału na te płytę? Czy pandemia miała jakiś wpływ na Waszą twórczość ?

Cześć! W zasadzie można to podzielić na dwa etapy, połowę płyty (m.in. numery Jakoś nam to nie idzie, Pustka, Szorty, Będzie Ci Dobrze) powstały w rok od uformowania nowego składu zespołu. Później, kiedy niestety nastał lockdown, nie mogliśmy grać żadnych koncertów, więc zamknęliśmy się na sali prób i tworzyliśmy. Tak powstała reszta piosenek. 🙂

2. Jacy są Wasi słuchacze? Czy jest coś czym mogliście ich zaskoczyć na tej płycie? (oczywiście nie zdradzajcie nam wszystkiego :))

Na pewno możemy zaskoczyć mieszanką różnych stylów, nie ma tutaj wyłącznie indie rockowych brzmień, dodaliśmy troszkę elektroniki, niektóre numery są też bardziej gitarowo „oldschoolowe”. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

zespół KOLORY3. Jakie koncerty preferujecie, te kameralne czy festiwalowe, w czym się bardziej odnajdujecie?

Uwielbiamy grać na żywo w ogóle. Festiwale to fantastyczna sprawa, kochamy klimat, jaki towarzyszy festiwalom, sami mieliśmy zresztą okazję zagrać na kilku większych. Koncerty kameralne mają to do siebie, że jest bliższy kontakt z publicznością, dzięki czemu widzimy jak ten materiał przyjmuje się na żywo.

4. Które gatunki muzyczne są Wam najbliższe jeśli chodzi o prywatny gust muzyczny? Czego najchętniej słuchacie?

Cała nasza piątka pochodzi z różnych środowisk muzycznych – od indie grania po klimaty metalowe. Dlatego też nasza muzyka to poniekąd wypadkowa tego, co kochamy i czego słuchamy.

5. Co Was najbardziej nastraja jeśli chodzi o pisanie tekstów? Skąd czerpiecie inspirację ?

Miejsca, ludzie, imprezy – teksty na płycie to głównie zapis z życia naszych najbliższych, przyjaciół, ludzi, którzy są z nami od początku. Nasze doświadczenia oczywiście też tutaj zostały zamieszczone. 🙂

zespół KOLORY6. Wasze wcześniejsze EP-ki były w języku angielskim, nowa płyta w języku polskim. Czy lepiej jest wam wyrażać się artystycznie w języku polskim czy angielskim ?

Pierwsze numery wydane z My Name is New w języku polskim były niejako sprawdzianem tego, czy śpiewanie po polsku się u nas przyjmie. Teraz nie wyobrażamy sobie tworzyć tekstów w innym języku. Druga sprawa to nasi odbiorcy, do których po prostu łatwiej dotrzeć w języku ojczystym. A na tym nam najbardziej zależy.

7. Czego życzycie sobie na przyszłość ?

Przede wszystkim grania, grania i jeszcze raz grania. Chcemy wypromować naszą płytę na koncertach, mamy nadzieję, że nie powtórzy się już sytuacja sprzed ostatnich dwóch lat. Koncerty to ważna część naszego życia. Druga sprawa to to, że nie chcemy zwalniać tempa – już pracujemy nad materiałem na drugą płytę!
Pozdrawiamy 🙂

Dziękujemy zespołowi KOLORY za rozmowę i mamy nadzieję na kolejne spotkanie przy kolejnej płycie ! ! A Was zachęcamy do przesłuchania płyty „Chcieliśmy tylko coś poczuć„.