„Dizajnerskie kolorowanki dla dzieci”- to projekt, którego jesteśmy autorami. Głównym założeniem, którym kierowaliśmy się, było propagowanie estetyki rozwijającej wyobraźnię dziecka oraz uwrażliwienie go na sztukę i przedmioty ładne. Z biegiem czasu i rozwojem idei, ilość założeń uległa powiększeniu. W trakcie organizacji imprez, połączonych z wystawami naszych produktów mieliśmy niezwykłą okazję przeprowadzić mini-badania fokusowe. Wnioski, które uzyskaliśmy ukazały nam kolejne możliwości, które idą w parze z naszymi produktami.

Realizację projektów, która istniała w naszych głowach zaczęliśmy od zaprojektowania poszczególnych elementów. Stworzyliśmy kreskówkowych bohaterów i urzeczywistniliśmy ich graficznie, na kartach papieru. Po dokładnym dopracowaniu koncepcji, przygotowaliśmy materiały do druku, by później móc wydać i kolportować „Dizajnerskie kolorowanki”.

W trakcie tego procesu prowadziliśmy również rozmowy dotyczące opcjonalnych miejsc promowania naszych produktów. Dodatkowo pozwoliłoby to prognozować wstępną wysokość wydatków, związanych z zaistnieniem na rynku i w świadomości ludzi.

Następnym krokiem było rozwinięcie połączenia tradycyjnej Kolorowanki z cyfrowym interfejsem. Prościej mówiąc: chcieliśmy wprowadzić ideę także do świata komputerów. Realizacja pomysłu była tym bardziej ważna, że w obecnych czasach niemożliwością jest nie korzystać z komputera. Zabawa i nauka z naszym oprogramowaniem, oprócz swoich pierwotnych założeń, dodatkowo wprowadzałaby najmłodszych w świat nowoczesnej technologii. Wszystko w sposób nieinwazyjny, bezpieczny i rozwijający. Zakupiliśmy więc domenę i stworzyliśmy stronę internetową. Na jej łamach można dowiedzieć się, czym w ogóle jest nasz projekt, jakie ma założenia, a także przeczytać więcej na temat różnego rodzaju produktów związanych z całą ideą. Ponadto stworzono specjalny program- aplikację do interaktywnego kolorowania. Działa ona na każdego rodzaju komputerze, bez konieczności posiadania łącza internetowego. Program kolportowany będzie na płytach CD. Dodatkowo na stronie internetowej umieściliśmy demonstracyjną wersję interaktywnej Kolorowanki, by bez konieczności kupowania przekonać się, jak wygląda i funkcjonuje.

W całym procesie realizacji projektu nie można zapomnieć także o aspekcie promocji produktów. Znając naszą, konkretną grupę docelową, dla której tworzymy, wcieliliśmy w życie wcześniejszy zamysł- imprezy z najmłodszymi oraz ich opiekunami. Cykl, którego byliśmy autorami obejmował imprezy, urządzone w lokalu „Cafe blabla Maybe Baby” we Wrocławiu, oraz imprezę na łonie natury- w Parku Południowym we Wrocławiu. Każde ze spotkań miało podobny harmonogram i przebieg, jednak skutkowało innymi, co raz ciekawszymi wnioskami. Możliwość uczestniczenia w procesie korzystania z produktu przez najmłodszych była niezwykle inspirująca. Młodzi artyści byli zachwyceni produktami i ich tradycyjnym wykorzystaniem. Prostota „Dizajnerskich kolorowanek” i jednocześnie niezliczona ilość możliwych ich realizacji, była istnym popisem kreatywności najmłodszych. Aktywni byli także opiekunowie, którzy czynnie brali udział w realizacji projektów, pomagając swoim pociechom. Atmosfera panująca w każdym z miejsc była bardzo rodzinna, ciepła, ale za razem motywująca i kreatywna. Zachwyceni byli nie tylko najmłodsi artyści, ale także ich rodzice. Efekty rozwoju najmłodszych były wręcz namacalne.

Każda z imprez uwieńczona była wystawą stworzonych dzieł, rozmowami na ich temat, a także podarowaniem „Dizajnerskich kolorowanek” i kredek najmłodszym. Wszystko po to, aby idea rozwoju intelektualno- manualnego, nie ograniczała się tylko do miejsca naszych spotkań i pięknej pogody, ale istniała w każdym domu, niezależnie od pory roku.

Najistotniejszym celem realizacji cyklu „Dizajnerskich kolorowanek” jest  zwrócenie uwagi na estetyczną stronę i treść przekazywaną w prostych formach wydawniczych. Kolorowanki, to przecież nieodłączny element zabawy, a także edukacji w okresie dojrzewania dziecka.

Kolejnym celem realizacji projektu było wzbogacenie rynku wydawniczego dla dzieci,

o artystyczne formy wydawnicze. Takim właśnie wzbogaceniem będzie cykl „Dizajnerskich kolorowanek”. Realizacja projektu daje dzieciom możliwość osobistej, artystycznej wypowiedzi w obszarze poruszonego tematu. Natomiast odbiorcy daje możliwość obcowania oraz otaczania się pięknymi przedmiotami,  jak również zastosowania ich w zwykłej codzienności.

Obserwując poczynania najmłodszych, którzy bez dłuższych namysłów korzystali z ”dizajnerskich kolorowanek” upewniamy się w przekonaniu, że osiągnęliśmy wyznaczone cele. Najmłodsi artyści rozwijają się intelektualnie i manualnie, poznając możliwości wyrażania własnego „ja”. Rodzice, czy opiekunowie bez problemów mogą śledzić poczynania podopiecznych i uczestniczyć w ich rozwoju. Wypadkową obu tych sytuacji jest tworzenie dobrej atmosfery i budowanie wzajemnych relacji- a to przecież najważniejsze.”

– Dizajnerskie Kolorowanki

kolorowanki_kreatywne_01

kolorowanki_kreatywne_02

kolorowanki_kreatywne_03

kolorowanki_kreatywne_04

kolorowanki_kreatywne_05

kolorowanki_kreatywne_06

kolorowanki_kreatywne_07

kolorowanki_kreatywne_08

kolorowanki_kreatywne_09