Klimatyczne poddasze w Krakowskiej kamienicy

Poddasze nie jest łatwym miejscem do aranżacji. Spotkać można tam wiele trudności, do największych zdecydowanie należą skosy. Jednak dla architektów z Loft Kolasiński nie ma rzeczy niemożliwych. W perfekcyjny sposób dali drugie życie mieszkaniu w Krakowskiej kamienicy z 1911 roku, tworząc klimatyczne poddasze.

Klimatyczne poddasze w kamienicy z 1911 roku, to kompleksowy projekt autorstwa architektów z Loft Kolasiński. Sam budynek zasługuję już na chwile zachwytu, gdyż mieszkanie powstało po renowacji unikatowej kamienicy secesyjnej wybudowanej przez Dawida Gronnera w latach 1910-1911.

Architekci podzielili mieszkanie na poszczególne, bardzo funkcjonalne pomieszczenia. Właściciele dostali do dyspozycji salon z kuchnia, gabinet z biblioteką, sypialnie i łazienkę – to wszystko na 70 metrach kwadratowych. Oprócz wydzielenia różnych przestrzeni, projekt obejmował również wybór materiałów wykończeniowych: podłogi, ściany, część stolarki wewnętrznej. Wszystkie one zostały utrzymane w dość surowym klimacie, tworząc niezwykle klimatyczne poddasze.

Loft Kolasiński zaprojektował, nie tylko meble stałe – kuchnia, łazienka, garderoba, ale również te wolnostojące (łóżko, komoda, szafa, stoliki nocne, lustra, biblioteka oraz rozkładane łóżko-fotel), które idealnie wpasowują się w chłodny, skandynawski klimat projektu. Też nie brakuję klasyków designu, wśród nich znalazły się meble, lampy i akcesoria, między innymi projekty: Sori Yanagi, Apolinary Gałecki, Helmut Magg, Space Copenhagen, Sami Kallio, Greta Magnusson-Grossman, Josef Hurka, Thau & Kallio, Theresa Arns, Bernard-Albin Gras.

Projekt wnętrza: Loft Kolasiński
zdjęcia: Joel Hauck