KAZIMIERNIKEJSZYN 2019

KAZIMIERNIKEJSZYN to festiwal będący unikatową miksturą energetycznych koncertów, kontaktu z naturą, autorskich przygód, warsztatów rozwojowych, spotkań z Przegośćmi oraz jedynej w swoim rodzaju bezspinkowej atmosfery, która długo jeszcze sprawia, że jest się po jasnej stronie mocy.  Kazimiernikejszyn, oprócz magii Kazimierza Dolnego, daje możliwość odpięcia się i wskoczenia w równoległą rzeczywistość nie tylko sztuki, ale i chillu na półdzikiej plaży, wegekuchni czy jedynych w swoim rodzaju przygód, jak Przyklejando, Czas na P, rowerowy rajd tunelem, Paprowędrówki, Poduszkolot, Strefa Nudy, Mała Strefa (dla dzieci), Polemika na Kolory, Kanioning i wielu innych… A nowe przygody? Organizatorzy zapowiadają między innymi: Zaliczankę czyli taneczny rajd przez różne części festiwalu, Przebieralnię czy też – po raz pierwszy – elementy scenograficzne jakich jeszcze nie było na żadnym innym festiwalu, m.in….Dwie Wieże.

VI edycja KMK wprowadza zatem w mentalne spełnienie dzięki rozwijaniu dotychczasowej świetnie przyjmowanej formuły, jak i dołączaniu do festiwalowego życia kolejnych ogniw, sprawiących, że słowem kluczem z roku na rok coraz wyraźniej staje się synergia. Do tej pory w czasie Kazimiernikejszyn zagrali najlepsi, jak: Dawid Podsiadło, Hey, Lao Che, Łona&Webber, Julia Pietrucha, L.U.C i Rebel Babel, Kamil Bednarek, Grubson, i wielu innych.

Organizatorzy odsłonili już także część line-upu 2019. Zagrają dla Was m.in. Kult, Krzysztof Zalewski, The Dumplings, Łąki Łan, Daria Zawiałow, Bass Astral x IGO, Bitamina, Jarecki, Bubliczki, Damian Syjonfam. Reszta  artystycznych szczegółów niebawem.

VI edycja 17-21.07. Kazimierz Dolny
www.kazimiernikejszyn.pl