Karl Lagerfeld - kolekcja jesień/zima 2018.19

Karl Lagerfeld oprócz tego, że jest głównodowodzącym w Chanel i Fendi, to jeszcze prowadzi własną markę sygnowaną swoim imieniem i nazwiskiem. Do sieci trafiła właśnie sesja ukazująca jak prezentuję się kolekcja na sezon jesień/zima 2018.19!

Główną inspiracją dla Karla Lagerfelda przy powstawaniu nowej kolekcji była jego największa pasja – architektura. Projektant od zawsze interesował się różnymi stylami architektonicznymi, począwszy od Art deco, kończąc na nowoczesnych, awangardowych projektach. Gdy przyglądamy się nowej kolekcji marki Karl Lagerfeld wyraźnie widzimy tu właśnie inspiracje odnoszące się do pasji projektanta. Minimalistyczne kroje, ostre linie z kontrastującymi kobiecymi kształtami, teksturowe tkaniny, a to wszystko uwieńczone futurystycznymi wykończeniami. Oczywiście zachowany został ostry, nieco bardziej streetowo miejski styl marki. Nie brakuję też małych podobizn Karla.

W kolekcji marki Karla Lagerfelda, znajdziemy zarówno ubrania jak i akcesoria. Wśród nich między innymi ciekawe buty typu sneakers na grubej podeszwie, które są absolutnym hitem!

 

Zdjęcia oraz źródło: Karl Lagerfeld, www.karl.com (https://www.karl.com/)