Karafka do wina to must have uroczystości!

Uroczyste okazje wiążą się z wieloma tradycjami, bądź eleganckimi zwyczajami. Wino bez wątpienia jest czymś, co towarzyszy nam w wielu uroczystościach, więc chcielibyśmy, aby było ono podane, w jak najlepszej odsłonie. Świetną propozycją podania tego trunku jest karafka do wina. Do czego ona tak właściwie służy? Jaką karafkę powinniśmy wybrać? Gdzie znaleźć najlepsze karafki do wina? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w artykule poniżej.

Karafka do wina – do czego właściwie służy?

Karafka do wina to zazwyczaj szklane naczynie służące do serwowania wina. Proces dekantacji wina polega zatem na nalewaniu wina z butelki do karafki. Właściwie to mówią, że wino musi wchodzić w interakcję z tlenem w powietrzu przez kilka minut, aby taniny zmiękły, a smaki i aromaty wina stały się bardziej widoczne. Właśnie to umożliwia dekantacja wina. Ten proces napowietrzania jest szczególnie ważny w przypadku starszych roczników, które przez jakiś czas były zamknięte w butelce i nabrały dość garbników. Dzięki karafce nasz trunek będzie zaserwowany, o wiele bardziej gustownie i elegancko. Dzięki temu osiągniemy olbrzymią satysfakcję z możliwości delektowania się winem, w jak najbardziej ekskluzywnym wydaniu. Należy też pamiętać, że karafki dzięki swojemu zaprojektowaniu mogą mieć przeróżne funkcje. Zatem jaką karafkę powinniśmy wybrać?

Jak wybrać odpowiednią karafkę?

Aby dokonać właściwego wyboru karafki do wina powinieneś przede wszystkim zastanowić się nad tym, co jest Ci dokładnie potrzebne. Zastanów się nad swoimi nawykami picia i dobieraj ją w zależności od preferowanych win. Każda karafka ma swój rozmiar, więc zdecyduj, czy potrzebujesz małą, czy może dużą wersję. Uwzględnij też miejsce przechowywania tego naczynia. Kolejnym ważnym aspektem jest kształt. Powinno się wziąć pod uwagę szerokość podstawy. Im jest ona większa, tym wino będzie miało większy kontakt, z powietrzem co jest korzystne, lecz będzie nam trudniej podać trunek do ostatnich kieliszków. Materiał, także jest istotnym aspektem, jeśli chodzi o cenę. Wiadomo, że zwykłe szkło będzie tańsze od kryształu, a jego zniszczenie nie wywoła u nas, aż takich negatywnych emocji. Pamiętajmy, że nasz wybór nie musi zamykać się na tylko jednej karafce.

Gdzie znaleźć najlepsze karafki do wina?

Wybór jest olbrzymi. Na wiele uwagi zdecydowanie zasługuje strona https://www.fide.pl/villeroy-boch/, na której znajdziemy mnóstwo ciekawych rozwiązań. Możemy wybierać do woli, ponieważ dostępnych jest tutaj wiele rodzajów karafek do wina, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Bez wątpienia znajdziemy tu jakościowe i warte uwagi naczynia, które sprawdzą się perfekcyjnie. Są one wykonane profesjonalnie i precyzyjnie, dzięki czemu nasze wino zostanie zaserwowane, w niezwykle elegancki i wytworny sposób. Mało tego ceny są bardzo przystępne, a co za tym idzie wysoka jakość łączy się, z taniością, co w dzisiejszych czasach nie zdarza się zbyt często. Należy pamiętać, że karafka do wina powinna pasować przede wszystkim nam oraz naszym upodobaniom.