Joanna Gębal :: Wernisaż na Dzień Kobiet

Joanna Gębal dla wszystkich Pań podarowałaby plakat z dziewczyną kapiącą się w szampanie! To ważne przypomnienie o tym, że czasem można założyć różowe okulary i zrobić dla siebie samej coś przyjemnego! 8 marca będziemy robić przyjemne rzeczy pić szampan i tańczyć do rana! Wyruszamy na wernisaż do Na Lato, gdzie odnajdziemy prace ilustratorki Joanny Gębal oraz 3 innych autorek. Przeczytajcie krótki wywiad z Joanną o Kobietach i plakatach.

Czego chciałabyś życzyć kobietom z okazji Dnia Kobiet?
Dużo siły i odwagi w czasach kiedy rzeczywistość kobiet bardzo się zmienia. Odwagi do mówienia własnym głosem, do określania się na własnych zasadach i nie robienia tego co wypada!

Jaką rolę odgrywają Kobiety w Twoich plakatach?
Kobiety bardzo często są bohaterkami moich plakatów i ilustracji. Najczęściej wynika to z tematów, ilustruję często artykuły w magazynach dla kobiet. Czasem wynika to też z tego, że każdy twórca sięga od autoportretu, więc zdarza się, że automatycznie przemycam własny wizerunek.

Gdybyś mogła podarować jeden swój plakat dowolnej kobiecie, który i komu być sprezentowała?
Wszystkim Paniom najchętniej podarowałabym plakat z dziewczyną kapiącą się w szampanie! Może być dobrym przypomnieniem, o tym, że czasem można założyć różowe okulary i zrobić dla siebie samej coś przyjemnego!

Czy w dziedzinie sztuki masz mentorkę, której prace podziwiasz?
Trudno mi wymienić jedną. Jeśli chodzi o inspiracje bardzo lubię ilustratorki hiszpańskie. Uwielbiam ich kolorystykę i budowanie postaci. Chętnie sięgam po inspiracje malarkami. Wracając do mentorek, swoją przygodę z ilustracja zaczynałam w pracowni Ilustracji prof. Januszewskiego na warszawskiej ASP, więc pierwsza osoba z tego środowiska, która mi imponowała była ówczesna asystentka Agata Dudek. Ilość jej publikacji i sukcesów wysoko stawiały poprzeczkę studentom! A od jakiegoś czasu współdzielę pracownię z dwiema fantastycznym ilustratorkami, Paulina Derecką i Paulą Dudek, z którymi wzajemnie się inspirujemy, motywujemy i wspieramy w pracy ilustratora. Od niedawna działamy pod nazwą Polskie Zakłady Ilustratorskie i zwiększamy moce produkcyjne!

Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet?
Wytrwałości, pomysłów i szalu twórczego! A skoro Dzień Kobiet to kwiaty, więc życzę sobie żeby moja domowa dżungla pięknie rosła!

Czy zobaczymy Cie na Twoim wernisażu w Dzień Kobiet?
Tego dnia wracam z krótkich wakacji, ale może uda mi się dołączyć do Was przed końcem!

Wernisaż Wiosna jest kobietą!
8 marca START: 22.00
Na Lato x Pakamera.pl
Wydarzenie: facebook.com/events

NA LATO Day & Night, Rozbrat 44a
www.na-lato.com