Jak najlepiej zachęcić dzieci do czytania książek? Zaprowadzić je do księgarni z wnętrzem przypominającym świat z bajki. Architekci ze studia projektowego X+Living, projektując księgarnię chcieli uczynić czytanie przyjemnym i edukacyjnym. W efekcie z czytelni stworzyli park rozrywki dla całej rodziny. Dzieci się bawią, rodzice relaksują, czujnie zerkając na swoją pociechę.

Neobio Family Park znajduje się w Szanghaju. Zajmuje dwupiętrowy budynek, który został podzielony na kilka stref. Jest specjalna przestrzeń do czytania, wspinaczki, jadalniana oraz część przeznaczona na przyjęcia urodzinowe. Po wejściu do tej niesamowitej księgarni otoczeni jesteśmy falistymi lasami i pagórkami, stworzonych  z… półek na książki. Przez ten prosty architektoniczny zabieg, powstała relaksująca przestrzeń do czytania, w której dzieci czują się blisko natury. Przy oknie, w pobliżu książkowego lasu dla małych czytelników zaprojektowano miejsce dla czujnych rodziców.

Idąc dalej wkraczamy do miniaturowego miasta, pełnego realistycznych budynków.  W Sim City jest poczta, stacja benzynowa, supermarket, szpital, miejski układ drogowy z latarniami i przejściami dla pieszych.

Wnętrze spełnia potrzeby całej rodziny. Vis-à-vis każdej strefy dla małych urwisów jest zlokalizowana przestrzeń relaksacyjna dla ich mam i tatusiów. W strefie dla “małych księżniczek” mamy zerkając na swoje pociechy mogą zrobić sobie paznokcie 😉

Po zabawie czas na pyszny obiad w jadalni.
Gdybyście odwiedzali Szanghaj z pociechami, to Neobio Family Park powinien trafić na początek listy z atrakcjami.

 

studio architektoniczne: x+living
adres: Shopping Street of MinhangXinghewan, Lane 3788, Duhui Road, Szanghaj
zdjęcia: shao feng