Jesień to idealny czas dla kultury. Nudę i chandrę zabijecie kontemplując sztukę. W zeszłym tygodniu mieliśmy dla Was propozycje sztuk teatralnych, w tym zabieramy Was do muzeum. Jesień w muzeum – zobaczcie, gdzie warto się wybrać.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Muzeum Sztuki Nowoczesnej włącza się w obchody stulecia niepodległości Polski. Trwająca obecnie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej wystawa „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy” to próba przyjrzenia się roli, jaką w dwudziestowiecznych narracjach narodowo-wyzwoleńczych odgrywają kobiety. Macie okazje wybrać się w podróż po historii nie tylko Polski, ale też Afryki czy Azji. Prace dwudziestu dziewięciu artystek i artystów z całego globu podważają męsko-centryczną wizję świata i historii, próbując kształtować bardziej różnorodny wizerunek kobiecości i sposób reprezentowania kobiet.

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
„Co po Cybisie?” to przekrojowa wystawa polskiego malarstwa XX i XXI wieku, która obejmuje szerokie spektrum dzieł wybitnych polskich twórców wpisujących się w kluczowe nurty historii sztuki i aktualne prądy artystyczne. Z jednej strony mamy okazję zobaczyć najważniejsze, historyczne już pozycje „po Cybisie”, a drugiej przyjrzeć się współczesnemu malarstwu, które niekiedy wymyka się z „ram” medium kojarzonego zwykle z płótnem i farbą.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Jak smakuje sztuka? Warsztat dla rodzin z dziećmi poprowadzą Iga Fijałkowska i Aleksandra Rajska, które poprzez wykorzystanie materiałów o różnych fakturach i teksturach postarają się pokazać, jak odbierać abstrakcję w inny, niż poprzez dotyk, sposób.

Czar PRL – muzeum życia minionej epoki
Czar PRL to ciekawe miejsce, w którym możecie poczuć klimat i realia tamtych lat. Przygotowane przez założycieli muzeum pamiątki, gadżety i symbole PRL stanowią tło do opowiedzenia o tej odległej już, ale niezapomnianej epoce. Na miejscu będziecie mieli okazje spróbować Oranżadki Grochowskiej, poczytać książki czy pograć w modne w tamtych czasach gry. Muzeum organizuje też wycieczki zabytkowymi Nysami 522, podczas których odkryjecie nieznane zakątki miasta, odkryjecie lokalny klimat „trójkąta bermudzkiego” i zjecie obiad w prawdziwym barze mlecznym. Jeśli wybierzecie się do Czaru PRL koniecznie podzielcie się z nami wrażeniami!