Jedziemy na piknik!

Pogoda od niedawna zaczyna nas nieco rozpieszczać. Z dnia na dzień robi się coraz cieplej i przyjemniej. W piękne, słoneczne dni napewno nie warto siedzieć w domu, tylko spędzić czas na świeżym powietrzu. Jedziemy na piknik!

Elementami udanego pikniku jest dobra pogoda, doborowe towarzystwo i pyszne jedzenie. Piknik możemy urządzić w parku, nad jeziorem, a nawet we własnym ogrodzie. Ideą pikniku jest spędzenie miłego czasu z bliskości natury – lasu, łąki, wody. Wystarczy zabrać ze sobą koc , na którym usiądziemy, kilka plastikowych lub papierowych talerzy, kosz z jedzeniem no i piknik gotowy. Jeśli nie lubimy  jeść siedząc na ziemi, zabierzmy ze sobą lekki obrus i zróbmy sobie ucztę przy stole, które czasem znajduje się w parkach lub po prostu w naszym ogrodzie.

Jakie jedzenie powinno znaleźć się w koszu piknikowym? Takie, którego nie trzeba odgrzewać przed podaniem. Świetnym pomysłem jest w tym wypadku tarta warzywna. To danie lekkie, sycące i szybkie do zrobienia. Można ją spożywać na gorąco i na zimno. Pysznym dodatkiem do pitego wina będą sery. Zaserwowane na drewnianej desce będą się pięknie prezentować. Uzupełnieniem posiłku mogą być świeże, sezonowe owoce lub własnoręcznie zrobiony deser. Miłego pikniku!

 

Źródło: pinterest