Jaki piekarnik do zabudowy wybrać? Podpowiadamy!

W kuchni nie może zabraknąć piekarnika. Ale jaki kupić? Ogromny wybór w sklepach wbrew pozorom nie ułatwia decyzji. Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę i czym się kierować przy zakupie piekarnika do zabudowy.

piekarnik do zabudowy

Piekarnik elektryczny czy gazowy – który wybrać?

Kilkanaście lat temu w kuchniach dominowały piekarniki gazowe. Obecnie częściej wybierane są modele elektryczne. Decyduje o tym wiele ich zalet.

Przede wszystkim piekarnik elektryczny można zamontować w dowolnym miejscu – wystarczy dostęp do sieci elektrycznej. Z kolei piekarnik gazowy wymaga przyłącza gazowego. Tymczasem w nowym budownictwie odchodzi się od instalacji gazowych. Ponadto piekarniki elektryczne są bardziej zaawansowane technicznie, wyposażone w wiele nowoczesnych rozwiązań i bardziej precyzyjne w zakresie regulacji temperatury. Przewagą piekarników gazowych jest niższy koszt eksploatacji. Jednak nowoczesne piekarniki elektryczne wyróżniają się wysoką efektywnością energetyczną i ograniczają zużycie prądu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze piekarnika do zabudowy?

Wybierając piekarnik do zabudowy, powinieneś przede wszystkim wziąć pod uwagę swoje potrzeby. Ponadto ważna jest częstotliwość pieczenia czy dostępne miejsce w kuchni. Zwykle kierujemy się także wyglądem piekarnika.

Nowoczesne funkcje w piekarniku do zabudowy

Nowoczesne piekarniki do zabudowy dysponują innowacyjnymi rozwiązaniami, które nawet z okazjonalnego kucharza mogą zrobić mistrza pieczenia. Przykładem są np. czujniki pieczenia dostosowujące parametry piekarnika do konkretnego dania czy termosondy umożliwiające kontrolowanie temperatury potrawy podczas pieczenia. Oba udogodnienia gwarantują doskonałe efekty kulinarne.

Możesz także wybrać piekarnik z mikrofalą, co oszczędza miejsce w kuchni i umożliwia szybsze przyrządzanie posiłków. Jeżeli chcesz gotować zdrowo, warto rozważyć zakup piekarnika z funkcją pary lub parowarem. To rozwiązanie daje doskonałe efekty pieczenia rozmaitych potraw, np. pieczywa czy mięs. Ciekawą funkcją jest również możliwość kontrolowania pracy piekarnika za pomocą aplikacji w telefonie.

Komfort obsługi i łatwość utrzymania piekarnika w czystości

Na komfort obsługi piekarnika składa się szereg czynników. Warto chociażby zwrócić uwagę na rodzaj prowadnic. Teleskopowe ułatwiają wysuwanie blachy podczas wyjmowania potraw lub sprawdzania stopnia ich wypieczenia. Ważny jest także rodzaj sterowania. Ekrany i przyciski dotykowe są dużo wygodniejsze niż pokrętła, a ponadto łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Nowoczesne piekarniki zaopatrzone są w rozwiązania, które ułatwiają ich czyszczenie. Do wyboru jest kilka opcji. Pierwsza to powłoka z emalii łatwoczyszczącej, która pozwala szybko usunąć zabrudzenia bez większego wysiłku. Piekarniki mogą także być wyposażone w opcję czyszczenia parowego. Doskonałe efekty bez ręcznego mycia daje pyroliza. Technologia ta polega na nagrzewaniu się komory piekarnika do temperatury ok. 500℃. W wyniku tego zabrudzenia i resztki jedzenia wypalają się i zamieniają w popiół, który wystarczy usunąć. To wygodny i szybki sposób, który daje doskonałe efekty.

Design i możliwości montażu

Wybierając piekarnik, kierujemy się nie tylko jego funkcjonalnością, ale także wyglądem. Producenci sprzętu AGD oferują zróżnicowane wzornictwo. Dzięki temu z łatwością dopasujesz sprzęt do swojej kuchni i osobistych preferencji. Zwróć także uwagę na możliwość montażu piekarnika w różnych miejscach. Pozwoli Ci to na stworzenie dowolnej aranżacji wnętrza.

Piekarniki do zabudowy na miarę Twoich potrzeb

Jeżeli szukasz niezawodnych piekarników do zabudowy, które łączą nowoczesne rozwiązania z unikalnym wzornictwem, to postaw na markę Bosch. Imponująco szeroka oferta urządzeń sprawia, że każdy może znaleźć model dostosowany do swoich potrzeb i kuchni.

Sprawdź modele piekarników do zabudowy marki Bosch>>

Bosch oferuje nowoczesne piekarniki do zabudowy podzielone na 4 linie. W zależności od potrzeb i częstotliwości gotowania możesz wybrać jeden z wielu funkcjonalnych modeli. Najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane piekarniki Serie | 8 przeznaczone są dla kuchennych perfekcjonistów, którzy oprócz doskonałych efektów pieczenia doceniają także wyjątkowe wzornictwo i inteligentne rozwiązania.

Możesz także wybrać piekarnik Bosch Serie | 6 o dużej wydajności i wysokim komforcie użytkowania. Jeżeli pieczesz regularnie, to modele z Serie | 4 ułatwią Ci codzienną pracę w kuchni i zagwarantują doskonałe efekty pieczenia. Dla osób, które okazjonalnie korzystają z piekarnika, polecane są urządzenia Serie | 2. Piekarniki do zabudowy tej linii mają wszystkie podstawowe funkcje, a dodatkowo wyróżniają się nowoczesnym wyglądem i niezawodnością.

Piekarniki do zabudowy Bosch wyposażone są w szereg innowacyjnych funkcji i udogodnień. Warto wspomnieć o PerfectChef, czyli automatycznym ustawianiu odpowiedniego programu, czujniku pieczenia PerfectBake, funkcji AutoPilot z propozycjami dań, termoobiegu 4D czy termosondzie PerfectRoast. Urządzenia te zaopatrzone są także w różne rozwiązania ułatwiające czyszczenie piekarnika, takie jak pyroliza. Oprócz tego możesz wybrać piekarnik z funkcją mikrofali, pary lub o niewielkich rozmiarach. Marka Bosch spełnia oczekiwania wszystkich, zarówno miłośników pieczenia, jak i okazjonalnych kucharzy.