Jaka powinna być optymalna temperatura w domu?

Nie zawsze zastanawiamy się nad tym, jaka temperatura panuje w naszym domu. Jak się okazuje, to spory błąd, ponieważ wbrew pozorom ma ona kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia oraz zdrowia. Prawidłowy poziom ciepła oraz stężenie wilgotności w naszych czterech ścianach wpływają na koncentrację i nastrój, a więc i nasze codzienne funkcjonowanie. Jak zadbać o komfortowe warunki w domowej przestrzeni? Dzięki głowicy termostatycznej wifi temperaturę w naszym domu będziemy mieć zawsze pod kontrolą – gdziekolwiek będziemy.

Zadbaj o komfort całej rodziny

Za optymalną temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych przyjmuje się 22oC. Taka wysokość temperatury nie tylko zapewnia nam wysoki komfort cieplny, lecz także służy utrzymaniu prawidłowej wilgotności powietrza. Wyższa temperatura może sprzyjać wysychaniu śluzówek dróg oddechowych, a przez to zwiększać naszą podatność na działanie bakterii i wirusów atakujących drogi oddechowe. Wyjątkiem jest łazienka – tam poziom wilgotności jest wyższy, przez co nawet zwiększona temperatura nie grozi wysychaniem śluzówek.

Niższa temperatura powinna panować jedynie w pomieszczeniach, w których śpimy – zaleca się, aby w sypialniach panowało średnio 20oC. Taki stopień ciepła zagwarantuje nam lepszy sen i wypoczynek. Dopiero w sytuacji, gdy w domu przebywa niemowlę zaleca się, aby temperatura była wyższa przynajmniej o 1oC.

Biorąc pod uwagę różnorodność zalecanych temperatur w poszczególnych częściach domu, kluczowe jest odpowiednie sterowanie ogrzewaniem w różnych pomieszczeniach. Jak zdalnie sterować temperaturą, oszczędzając przy tym energię? Wystarczy wyposażyć dom w głowice termostatyczne wifi, które będą czuwać nad odpowiednim poziomem ciepła w każdej części domu.

Precyzyjny pomiar temperatury

Innowacyjna elektroniczna głowica termostatyczna od FIBARO to inteligentne urządzenie, które zapewni nie tylko precyzyjny pomiar temperatury, lecz także innowacyjne zarządzanie ogrzewaniem we wszystkich pomieszczeniach naszego domu. Dzięki pracy w trybie harmonogramów nie będziemy musieli myśleć o ciągłym regulowaniu temperatury, ponieważ o nasz komfort cieplny zadba FIBARO Heat Controller. Co więcej – to innowacyjne rozwiązanie pozwoli nam także zdalnie sterować temperaturą przy pomocy aplikacji lub komend głosowych. Dzięki głowicy termostatycznej wifi będziemy mogli kontrolować i ustawiać odpowiedni poziom ciepła w dowolnym pomieszczeniu bez wstawania z łóżka. Dodatkowo, za pomocą intuicyjnej aplikacji, temperaturę w naszym domu podniesiemy nawet wówczas, gdy będziemy w pracy lub na wakacjach.

Za sprawą innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w głowicy termostatycznej wifi od FIBARO urządzenie może także korzystać z dodatkowego lub wbudowanego czujnika temperatury FIBARO, który pozwoli nam na mierzenie temperatury w wybranych przez nas pomieszczeniach. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy przegrzania lub niedogrzania w tych miejscach, w których przebywamy. Tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu, temperatura musi być idealna.

Oszczędność przede wszystkim

Rozwiązania wykorzystane w FIBARO Heat Controller pozwalają na zoptymalizowanie systemu grzewczego i wygenerowanie znacznych oszczędności energii. Ogrzewanie regulowane jest w niezwykle precyzyjny sposób, który bierze pod uwagę nie tylko wydajność grzejników, lecz także izolacyjność termiczną budynku i przebywanie osób w pomieszczeniach. Głowica termostatyczna wifi z łatwością adaptuje się do warunków pomieszczenia, a wbudowany akumulator, ładowany raz na sezon, zapewnia dodatkowy komfort i oszczędność – chociażby podczas codziennych sytuacji. Dzięki FIBARO Heat Controllerowi inteligentny system naszego domu wykryje także nagłe otwarcie okna. Podczas wietrzenia automatycznie wyłączy ogrzewanie, co pozwoli skutecznie wywietrzyć pomieszczenie, nie generując przy tym zbędnych kosztów.

Uniwersalność i łatwość w montażu

FIBARO Heat Controller wysteruje niemalże każdym grzejnikiem – głowicę termostatyczną wifi zamontujemy zarówno na standardowych, jak i nowoczesnych kaloryferach. Urządzenie obsługuje najbardziej popularne typy zaworów grzejnikowych. Dzięki specjalnym adapterom dołączonym do zestawu z łatwością zamontujemy je aż na 98% kaloryferów dostępnych na rynku.

Jak przebiega montaż głowicy termostatycznej? Instalacja FIBARO Heat Controller nie wymaga posiadania specjalistycznych narzędzi i zajmie dosłownie chwilę. W podstawowej konfiguracji pomoże nam mobilna aplikacja, dzięki czemu z łatwością wykonamy ją samodzielnie. Jeśli zależy nam na dodaniu specjalistycznych opcji do naszej głowicy termostatycznej, wystarczy posłużyć się panelem konfiguracyjnym Systemu FIBARO. W razie wątpliwości zawsze możemy skorzystać z pomocy profesjonalnego instalatora należącego do sieci partnerów FIBARO.

Chcesz dowiedzieć się więcej o głowicy termostatycznej wifi od FIBARO? Odwiedź stronę producenta i poznaj możliwości tego innowacyjnego urządzenia!