„InWIGILIAcja” w weekend w Teatrze WARSawy!

„Wigilia” Daniela Kehlmanna, na której podstawie powstał spektakl „Inwigiliacja” w reżyserii Adama Krawczuka, jest gorącym sporem na temat zmieniającego się aktualnie porządku świata.

To pełen napięcia dramat, w którym na bazie sporu ideologicznego – na pierwszy plan wychodzi prawda o tym, jaką wartość we współczesnym świecie mają relacje międzyludzkie. Bohaterzy sztuki „Inwigiliacja” w zawoalowany sposób przemycają pewne prawdy i grzechy. Szukają bomby, a bomba może wybuchnąć w każdej chwili.
Thomas – pod pretekstem prowadzonego śledztwa spotyka na swojej drodze kobietę. Kim ona jest? Jest świadkiem? Jest aresztowana? Intelektualne rozważanie Judith mogą zburzyć jego myślenie o sprawie i porządku świata. Pod słowami „bomba, zamach, system” ukryte są prawdziwe rany obojga bohaterów oraz ich stosunek do problemów, z którymi boryka się ludzkość. Tykające wskazówki zegara zbliżają ich do prawdy, która może okazać się bardzo bolesna.

„Inwigiliacja” to współczesny realizm odnoszący się do wojny ideologicznej.

Trzeba użyć drastycznych środków, by władza usłyszała krzyk…
Trzeba o tym porozmawiać!

RECENZJE:

Gdzie jest bomba? To pytanie pada w sztuce Daniela Kehlmanna Inwigiliacja kilka razy, ale myliłby się ten, który sądzi, że na końcu przedstawienia znajdzie rozwiązanie zagadki. Bo w istocie, choć dramat psychologiczny w Teatrze WarSawy ogląda się jak bardzo precyzyjną rekonstrukcję policyjnego przesłuchania, to jednak autorom przedstawienia chodziło o coś więcej niż wydobycie z podejrzanej o organizowanie zamachu bombowego jakichś konkretnych zeznań.
Joanna Tumiłowicz, Maestro

Niesamowity duet: ucharakteryzowany na profesora Lupina z serii o Harrym Potterze – Dominik Bąk, oraz do złudzenia przypominająca Wilmę Flintstone – Monika Mariotti.
Karol Mroziński, Teatr dla Wszystkich

Bezbłędnie zrealizowany thiller psychologiczny i polityczny.
Bronisław Tumiłowicz, Przegląd

Reżyseria: Adam Krawczuk
Współpraca reżyserska: Adam Sajnuk
Obsada: Monika Mariotti, Dominik Bąk
Muzyka: Wiktor Stokowski
Autor plakatu: Przemysław Wojtaś

18 i 20 czerwca, godz. 19.00
Teatr WARSawy, Rynek Nowego Miasta 5/7
BILETY: https://teatrwarsawy.pl/spektakl/inwigiliacja/