IMPLANT :: Nowe kulturalne centrum Warszawy

IMPLANT to innowacyjne rozwiązanie architektoniczne, techniczne i realizacyjne. Trzypoziomowy obiekt składający się z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni zapewni Warszawiakom rozrywkę w niespotykanym dotąd klimacie. W 2019 w samym sercu Warszawy otwarte zostanie nowe kulturalne centrum miasta.

IMPLANT, zaprojektowany przez architekta Jakuba Szczęsnego (m.in. Dom Kereta), powstanie na działce o powierzchni ponad 10 tys.m2 przy ul. Chmielnej 75. Nowoczesna przestrzeń podzielona zostanie na trzy główne strefy: gastronomiczną, usługowohandlową oraz, przede wszystkim, eventową. Właściciele już teraz zapowiadają, że wyróżnikiem miejsca będą wydarzenia kulturalne i prospołeczne, w tym: warsztaty, wystawy, koncerty i spotkania autorskie.

IMPLANT będzie tętnił życiem każdego dnia i sprosta wymagającym gustom warszawiaków. W samym sercu Warszawy powstanie przestrzeń dedykowana wydarzeniom z pogranicza sztuki, kultury i specjalnie zaprojektowanych warsztatów. Oferta będzie skierowana do wszystkich grup wiekowych – od starszych dzieci, poprzez nastolatki aż do dorosłych, którzy szukają niebanalnych propozycji w każdym z tych obszarów. Relaksujący koncert po ciężkim dniu w pracy, niepowtarzalna piątkowa impreza, angażujące i ciekawe zajęcia czy spotkania z interesującymi osobami ze świata sztuki i kultury – to wszystko znajdziecie w jednym miejscu. A w międzyczasie będziecie mogli odnaleźć nowe, fascynujące smaki w jednej z wielu restauracji, ubrać się u młodych polskich projektantów lub po prostu zrobić zakupy.

Ponadto będzie to miejsce pełne ekologicznych patentów. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne IMPLANTa pozwolą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza i emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Nie będzie też miejsca na marnowanie wody, dzięki możliwości odzyskiwania jej z „deszczówki”. IMPLANT może też stać się ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu dla właścicieli pojazdów elektrycznych, którzy znajdą na jego terenie ładowarki do swoich „elektryków”.

– Chcemy aby IMPLANT pełnił funkcje społeczne i był ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych. To projekt absolutnie unikalny i pierwszy tego typu w Polsce. Przykładamy wielką wagę do wyboru najemców i firm partnerów z którymi będziemy współpracować. Budujemy przyjazny lokalnej społeczności obiekt, z którego oferty chce się korzystać, bo nad aspekty komercyjne przedkładamy takie zagadnienia jak atmosfera, charakter miejsca czy otwarcie na pomysły i potrzeby warszawiaków. To wspólna przestrzeń, która dzięki swojej różnorodności stanie się żywą częścią tkanki miejskiej – mówi Łukasz Koziński, współpomysłodawca projektu IMPLANT.

Inspiracją dla konceptu IMPLANT były inne modułowe konstrukcje znajdujące się w światowych metropoliach, jak np. BoxPark w Londynie czy ArtBox w Bangkoku. Poza unikalnym projektem architektonicznym, inwestycja będzie mogła pochwalić się  również innowacyjnymi rozwiązaniami proekologicznymi. Specjalne farby, urządzenia oraz oryginalnie zaprojektowany ogród wertykalny podkreślą działalność przyjazną otoczeniu i środowisku.