Budzi respekt, wielu się jej boi. Jest niekwestionowaną ikoną w dziedzinie mody. Zawsze siada w pierwszym rzędzie na pokazach największych domów mody, projektanci chcą znać jej opinię o kolekcji, zanim pokażą ją światu. Ciemne okulary to jej atrybut. Anna Wintour.

Anna Wintour od 1988 roku pełni posadę redaktor naczelnej modowej biblii – amerykańskiego Vogue’a. Jest postacią niezwykle kontrowersyjną. To w amerykańskim wydaniu Vogue pojawiła się sesja zdjęciowa, której bohaterami stały się dzieci wystylizowane na ikony mody. Wintour jest poddawana ostrej krytyce przez stowarzyszenie PETA ze względu na propagowanie noszenia naturalnych futer.

Jej znakiem rozpoznawczym jest fryzura „na pazia”, ciemne okulary i mina, która nigdy nie pokazuje żadnych emocji. Mimo wszelkich kontrowersji, jakie wzbudza Wintour, pozostaje ikoną i wyrocznią w świecie mody. Kobieta sprawiła, że magazyn stał się prawdziwą biblią, najbardziej pożądanym tytułem branżowym na świecie. Jako pierwsza publikowała okładki, których bohaterkami są gwiazdy kina, muzyki i kultury.

Sylwetka Anny Wintour stała się inspiracją dla autorki książki Diabeł ubiera się u Prady. Sama Wintour wystąpiła w filmie The september issue, który pokazuje pracę redakcji magazynu od kuchni przy najbardziej pożądanym, najgrubszym numerze wrześniowym.