IAMX prezentuje nowy singiel – jest naprawdę poruszający

IAMX rozkłada swój dorobek na czynniki pierwsze i tworzy zupełnie nową jakość. Kolejna płyta mistrza elektronicznej melancholii nosi tytuł „Echo Echo” i ukaże się 13 marca. Wydawnictwo zapowiada singiel „Surrender” oraz utwór „Kiss and Swallow”.

Od zawsze chciałem nagrać akustyczny album. Prace nad wszystkimi moim utworami zaczynam z reguły na pianinie lub gitarze. Z czasem przekształcają się one w potwory znane z płyt. Postanowiłem odwrócić ten proces, wrócić do podstaw songwritingu – mówi Chris Corner o swoim nowym albumie „Echo Echo”.

Teledysk do utworu

Płyta „Echo Echo” powstawała we współpracy z wielokrotnym zdobywcą nagrody Grammy, Davidem Botrillem (Tool, Muse, Peter Gabriels), w studiu nagraniowym Cornera w Kalifornii. Początkowo planowali nagrać epkę. Powstał pełnowymiarowy album, na który złożyły się akustyczne wersje utworów z bogatego dorobku IAMX.

Tytuł albumu Corner zaczerpnął z utworu „Kiss and Swallow”.

– To była pierwsza piosenka IAMX, pierwszy album IAMX… pierwszy krok w nieznane jako artysta solowy – tłumaczy.

Transformacja i poszukiwanie nowego to podstawy artystycznej działalności Cornera. Początki jego kariery to występy z trip-hopowym zespołem Sneaker Pimps. Następnie rozpoczął działalność solową jako IAMX, tworząc swój ponadgatunkowy świat. Eksperymentował z muzyką elektroniczną nasycając ją punkową energią i osobistymi tekstami. Mroczne aleternatywne dźwięki tworzeone przez Cornera, jego ekspresja sceniczna, teledyski i intrygująca osobowość złożyły się na odważną i wyjątkową postać na muzycznej scenie.
W ramach promocji albumu „Echo Echo” IAMX wystąpi w Polsce. Koncert odbędzie się 28 kwietnia w klubie Progresja w Warszawie. W sprzedaży są jeszcze dostępne ostatnie bilety: http://bit.ly/2vD1Twh