Jose Romussi nie zajmuje się fotografią, czy stylizacją sesji zdjęciowych. 35-letni Chilijczyk „poprawia” czarno-białe kadry, które możemy ujrzeć w magazynach o modzie, dodając do nich kolorowe hafty. Zobacz oryginalne kolaże!

Z wykształcenia jest projektantem krajobrazu, ale spełnia się jako artysta i autor oryginalnych kolaży. Jose Romussi, Chilijczyk mieszkający od kilku lat w Berlinie tworzy prace oparte na czarno-białych zdjęciach znalezionych w magazynach dla kobiet oraz tancerek. Do starannie dobranych ujęć dodaje „coś” od siebie. A mianowicie pewną naszywkę, np. kolorowe, haftowane kwiaty, spódnice albo lamparcie cętki.

Na stronie internetowej 35-latka możemy przeczytać: „Moja praca to ciągłe poszukiwania sposobów na wyrażanie własnych pomysłów. (…) Wszystko zaczyna się od obrazu, który na tyle mnie inspiruje, żeby stworzyć do niego odpowiedni haft. Zawsze szukam nowego sposobu na prezentowanie tych inspiracji. Chcę pokazać jak postrzegam piękno. Czasami daję im inną tożsamość albo nową koncepcję estetyczną. To szansa, żeby dać tym kadrom nowe emocje”.