French Door czy Side by Side, czyli ranking lodówek 2019

Zaglądasz do lodówki, mając ochotę na schowane w niej frykasy, jednak dość szybko pojawia się niesmak. Wszechobecny szron, psujące się światło, produkty spożywcze poupychane na paru półkach, część zamarznięta na kość, część pływa. Chyba nadeszła pora na zmianę sprzętu kuchennego. Zainspiruj się naszym rankingiem i znajdź dla siebie nową lodówkę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowej lodówki?

Każdy ma swoje indywidualne preferencje, które ostatecznie wpływają na decyzję o zakupie. Wybierając lodówkę, warto jednak wziąć pod uwagę takie aspekty, jak:

  • Wymiary – dostosowane do Twojej przestrzeni mieszkaniowej, a także tego, czy chcesz całkowicie wymienić sprzęt, czy tylko dokupić osobną lodówkę np. do napojów.
  • Pojemność – inne są wymagania rodziny wielodzietnej, inne singla (choć nawet mieszkające w pojedynkę osoby mogą docenić przestrzeń, która pozwoli im zmieścić duże zakupy).
  • Układ wnętrza – niektóre półki, szuflady czy podstawki możesz wyjmować dla zwolnienia miejsca, inne spełniają specjalne funkcje (np. utrzymywanie wilgoci).
  • Liczba i rodzaj drzwi – poza tradycyjną dwudrzwiową konstrukcją wyróżnić można Side by Side (z drzwiami otwierane obustronnie jak w szafie) czy French Door (z drzwiami Side by Side chłodziarki i standardowymi drzwiczkami zamrażalnika).
  • Klasa energetyczna – tu pamiętaj, że reprezentujące tę samą klasę modele różnych marek mogą się niemniej różnić w deklarowanym rocznym poborze energetycznym.
  • Głośność pracy – nikt nie lubi utrzymującego się buczenia. Wybierz lodówkę, która nie będzie zakłócała Twojej pracy i odpoczynku;
  • Funkcje dodatkowe – różne rodzaje odszraniania, kontroli temperatury i wilgotności, szybkiego chłodzenia czy zapobiegania mieszania się zapachów. Są także lodówki z kostkarką lub dystrybutorem wody. Wybierz taką, która najbardziej będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Ranking lodówek – modele polecane przez klientów sklepu al.to

Lodówki o pojemności 300 l i więcej

HAIER-C3FE632CSJ.jpg

Haier C3FE632CSJ

W lodówce tej obecny jest m.in. tryb wakacyjny (pozwalający ustawić temperaturę 17 stopni C w chłodziarce, przy jednoczesnym utrzymaniu dotychczasowej w zamrażarce), a także broniąca przed szronem i usuwająca problem rozmrażania technologia No Frost. Poszczególnymi funkcjami i programowaniem zarządza się dogodnie za pomocą elektronicznego sterowania. Całkowita pojemność lodówki to aż 311 l – w sam raz dla dużej rodziny czy większego grona lokatorów.

Indesit-LR7-S2-X.jpg

Indesit LR7 S2 X

Propozycja ta cechuje się nie tylko wielością półek i balkoników, ale też możliwością komfortowego ułożenia większych produktów. Wystarczy wyjąć dwie górne szuflady zamrażarki i cieszyć się wolną przestrzenią. Technologia Low Frost pozwala Ci natomiast rzadziej dokonywać rozmrażania lodówki (automatycznego w przypadku chłodziarki, a ręcznego w zamrażarce). Dzięki niej osadzający się szron pojawia się o wiele wolniej i w mniejszej ilości. Klienci, którzy wybrali ten model, chwalą sobie reprezentowaną przez niego klasę energetyczną.

Haier-A3FE632CSJ.jpg

Haier A3FE632CSJ

Czasem więcej znaczy mniej. W tym wypadku podwójne drzwi zamrażalnika oznaczają mniejszy pobór prądu przy korzystaniu z tej części lodówki. Otwierasz bowiem tylko jedną, potrzebną Ci cześć, ograniczając tym samym prądożerną pracę agregatu. Prócz funkcji takich, jak No Frost, tryb wakacyjny czy szybkie chłodzenie i mrożenie, znajduje się tu także szuflada Moist Zone z kontrolą wilgotności. Pomaga ona jak najdłużej utrzymać przechowywane warzywa i owoce świeżymi i pożywnymi. Poszczególnymi ustawieniami zarządzasz za pomocą wygodnego elektronicznego panelu.

bosch-kgn39ml3b.jpg

Bosch KGN39ML3B

Wśród rozwiązań zastosowanych w tej lodówce warto zwrócić uwagę na airfresh Filter, neutralizujący zapachy wewnątrz lodówki i sprawiający, że jedna potrawa nie przesiąknie wonią innej. Zamontowano także monitorujące i regulujące zewnętrzną i wewnętrzną temperaturę czujniki FreshSense. Dwie komory Vita Fresh to z kolei sposób na przechowywanie owoców i warzyw oraz mięsa, ryb i wędlin. Pierwsze pozostają odpowiednio nawilżone, a drugie – suche. Nabywcy docenili również cichą pracę lodówki oraz połączenie elegancji i funkcjonalności z prostotą.

Samsung-RB34K6232SS.jpg

Samsung RB34K6232SS

Lodówka o olbrzymiej pojemności 344 l (246 l w chłodziarce i 98 l w zamrażarce), którą osiągnięto dzięki zastosowaniu konstrukcji z cieńszymi ściankami. Przechowywane produkty spożywcze są równomiernie chłodzone poprzez system ze specjalnymi otworami wentylacyjnymi. Jeśli chcesz szybko schłodzić lub zamrozić zakupioną żywność, możesz to zrobić za pomocą dostępnych przycisków Power Cooling / Power Freeze. Lodówka zawiera także szufladę Fresh Zone, idealną do przechowywania produktów z tendencją do szybkiego tracenia świeżości (jak mięso lub ryby).

Haier-HTF-456DN6.jpg

Haier HTF-456DN6

Lodówka ceniona przez kupujących za funkcjonalność oraz wielką pojemność 456 l, pozwalającą na pomieszczenie nawet bardzo dużych butelek z napojami czy sporych naczyń z potrawami. Obsydianowy kolor cieszy oczy, a czterodrzwiowa konstrukcja Side by Side ułatwia korzystanie i układanie żywności. Dostępne są tu takie funkcje, jak No Frost, Superchłodzenie nowo włożonych produktów czy tryb wakacyjny.

Samsung-RS7687FHCSL.jpg

Samsung RS7687FHCSL

Prawdziwy lodówkowy potwór Side by Side, ale spokojnie – są też potwory całkiem miłe. Ten oferuje pojemność aż 543 l, która sprawdzi się np. dla rodzin 5+. Są tu bardzo wysokie półki oraz pakowne komory Big Box, pozwalające dogodnie pomieścić duże ilości jedzenia czy pokaźne butelki. W utrzymaniu wilgotności na odpowiednim poziomie pomagają dwa oddzielne obiegi powietrza. Silnik Digital Inverter to z kolei cicha praca i mniejszy pobór energii. Wisienką na torcie jest dozownik wody oraz kostkarka CleanView – w sam raz na imprezy i przyjęcia.

Lodówki o pojemności do 300 l

Haier-HUZ-676W.jpg

Haier HUZ-676W

Wolonostojąca zamrażarka o pojemności 225 l. Konstrukcja z siedmioma głębokimi, przezroczystymi szufladami pozwala w komfortowy sposób wkładać i wyjmować przeznaczone do mrożenia produkty, zarówno pakowane, jak i układane luzem. Wśród zalet tego modelu klienci al.to wymieniają także dobrą klasę energetyczną i kulturę pracy.

Beko-BK-7725.jpg

Beko BK 7725

Propozycja budżetowa, o kompaktowych rozmiarach (50 cm wysokości, 47 cm szerokości, całkowita pojemność 51 l). Nadaje się ona do mniejszych przestrzeni (domku letniskowego, na działkę, pokoju studenckiego) lub jako dodatkowa mała chłodziarka. Wewnątrz znajdują się trzy balkoniki drzwiowe, półka, a także dodatkowa komora zamrażalnika o pojemności 5 l. Chłodziarka wyposażona jest również w uszczelkę antybakteryjną, która pomaga chronić przechowywaną żywność. Jest także niezwykle cicha, emitując dźwięk na poziomie zaledwie 35 dB.

Amica-FK239.3X.jpg

AMICA FK239.3X

W komentarzach klientów al.to określona jako prosta, normalna lodówka. Wygląd jest oszczędny, a zarazem elegancki. Wysoka na 150 cm, szeroka na 54,5 cm, nie zabiera zbyt dużo miejsca w kuchni. Całkowita pojemność 194 l pozwala zmieścić stosunkowo dużo produktów, układanych na czterech półkach z hartowanego szkła, trzech balkonikach drzwiowych chłodziarki lub w trzech szufladach zamrażarki. W chłodziarce jest też osobna szuflada na warzywa i owoce.

Electrolux-EJ118800AW.jpg

Electrolux EJ118800AW

Pomimo niewielkich rozmiarów (120,9 cm x 49,6 cm) może pomieścić dużo żywności. Chłodziarka z trzema półkami z hartowanego szkła i szufladą na warzywa i owoce ma pojemność 132 l, a zlokalizowana na górze zamrażarka z trzema balkonikami drzwiowymi – 41 l. Mechaniczna obsługa, za pomocą pokrętła, jest prosta i intuicyjna. Do tego lodówkę wyposażono w alarm informujący o wzroście temperatury, wywołanym np. problemami z zasilaniem.

Co sądzisz o przedstawionych propozycjach? Podziel się swoimi uwagami w komentarzach.