Fototapety 3D – pomysł na wyjątkową dekorację wnętrza!

Dekoracja, która odznacza się także praktycznym zastosowaniem, to świetny sposób na urozmaicenie dotychczasowego wystroju. Ekspert od aranżacji wnętrz z Myloview.pl zdradził nam, że taką ozdobą są fototapety 3d. Dzięki nim nie tylko wprowadzimy ciekawy akcent do stylizacji. Co jeszcze zyskamy?

fototapeta 3d geometria

Ścienne dekoracje, które odznaczają się przestrzennym wzorem, to przykład triku, który warto wykorzystać, gdy dysponujemy kameralnym metrażem. Dlaczego? Ponieważ takie przedstawienie pozwoli nam optycznie powiększyć metraż, a w jaki sposób to się stanie, powie nam specjalista:
Trójwymiarowy wzór na fototapecie sprawi, że płaska ściana nabierze głębi. Malowniczy pejzaż czy przedstawienie architektury wprowadzą do pokoju wrażenie dodatkowej przestrzeni, dzięki czemu w oka mgnieniu zmieni się nasze postrzeganie metrażu. Złudzenie optyczne to właśnie klucz do sukcesu.
Do wyboru jest jednak znacznie więcej wzorów niż pejzaże i architektura. Poniżej przygotowaliśmy garść różnorodnych inspiracji, by pokazać, jak niesamowite efekty zyskamy, decydując się na taką dekorację pokoju.

Deseń, który igra ze zmysłem wzroku

Przegląd najciekawszych wzorów rozpoczynamy od przedstawień, które będą pasować jak ulał do nowoczesnych wnętrz. Będzie to geometryczna fototapeta 3d do salonu urządzonego w elegancki sposób. Wyrafinowany minimalizm nabierze wyjątkowej prezencji, gdy przełamiemy go wpadającym w oko deseniem. Tym, co jest w nim tak interesującego, to właśnie trójwymiarowy charakter.
Geometryczna kompozycja, dzięki zastosowaniu odpowiedniej kolorystyki i kształtów, wygląda nie jak płaski wzór, lecz jak przestrzenna mozaika bądź relief. Patrząc na taką fototapetę, aż chce się podejść do ściany i jej dotknąć, by upewnić się, że jest to rzeczywiście wydruk. – powiedział nam ekspert Myloview.
W zależności od tego, w jakiej tonacji urządzony jest salon, sięgnijmy albo po utrzymaną w szarościach kompozycję, albo po pastelowy deseń. Chodzi o to, by fototapeta jak najlepiej wpasowała się w wystrój, w jakim się znajdzie.

Wakacyjny klimat przez cały rok

fototapeta 3d wodospad

Niektórzy myśląc o urlopie mają przed oczami piaszczyste plaże i morze, inni piękną, zabytkową architekturę o śródziemnomorskim pochodzeniu. By w naszym mieszkaniu przez cały rok panował beztroski klimat wakacji, zdecydujmy się na ścienną dekorację, która wprowadzi do wystroju urokliwą uliczkę starego miasteczka. To doskonała propozycja, by stworzyć nastrój idealny do relaksu i wypoczynku. Takie fototapety 3d do sypialni zamienią zwykły wystrój w naszą prywatną oazę spokoju. Zobaczmy, jaki pomysł ma dla nas ekspert Myloview:
Wśród ściennych dekoracji dużą popularnością cieszą się wizerunki włoskich i greckich miasteczek, ale jeśli szukamy czegoś mniej znanego, zdecydujmy się na urokliwy chorwacki zakątek, z którego roztacza się widok na przykład na malowniczy port. Takie przedstawienie sprawdzi się jako trik powiększający metraż, a idylliczny charakter zdjęcia zagwarantuje znakomity nastrój w sypialni.

Tunel w nowoczesnej aranżacji

fototapeta 3d tunel

Fototapetę ze wzorem 3d możemy zastosować także w nowoczesnej aranżacji, by powiększyć niewielki metraż salonu. W przypadku tego pomieszczenia warto zainspirować się na przykład miejską architekturą. Ekspert z Myloview ma dwa nas dwie propozycje. Oddajmy mu głos:
Do jaśniejszej aranżacji wybrałem nastrojowy Paryż. Fotografia ukazująca malownicze uliczki, przy których znajdują się restauracje i piekarnie, wprowadzi do wnętrza romantyczny i stylowy zarazem klimat. Takie miejskie przedstawienie będzie się doskonale prezentować i w kolorowej, i w czarno-białej wersji. Z kolei do surowszego wystroju wybrałem bardzo przestrzenną w wyrazie fototapetę z tunelem, w którym mkną samochody. Jeśli interesujecie się motoryzacją, taki wzór z pewnością będzie znakomitym rozwiązaniem.

Klatka schodowa w przedpokoju

fototapeta 3d schody

Jednym z pomieszczeń, któremu zazwyczaj poświęcamy za mało uwagi, jest przedpokój. Choć nie spędzamy tutaj zbyt wiele czasu, jest to miejsce, które wita nas od razu po przekroczeniu progu. Właśnie dlatego powinien robić doskonałe wrażenie. W związku z tym, że pomieszczenie to jest często kameralnych rozmiarów, przestrzenny wzór fototapety będzie strzałem w dziesiątkę. Ekspert postawił nie niezwykle oryginalne przedstawienie.
Spiralna klatka schodowa pochodząca z nowoczesnego budynku lub zabytkowej, secesyjnej kamienicy, sprawdzi się tutaj doskonale. Wirujący kształt schodów wprowadzi wrażenie głębi, a hipnotyzująca kompozycja całkowicie odwróci naszą uwagę od kameralnego metrażu. By uzyskać jak najlepszy efekt, koniecznie znajdźmy wzór utrzymany w jasnej tonacji. Im mniejsze pomieszczenie urządzamy, tym jaśniejsza kolorystyka powinna nam towarzyszyć. – wyjaśnił nam ekspert z Myloview.
Fototapety 3d są jak magiczne zaklęcie. Dzięki nim dosłownie w kilka chwil można całkowicie odmienić nie tylko wygląd wnętrza, ale i sprawić, że dotychczasowy metraż będzie wyglądał na znacznie większy. Wybierz najlepszy wariant do swojego mieszkania i ciesz się błyskawiczną metamorfozą wystroju.