1. Kim jesteś

Małgorzata Hupert. Jestem absolwentką ASP Kraków, filia w Katowicach. Dyplom obroniłam na wydziale Wzornictwa. Zajmuję się malarstwem, rysunkiem, grafiką użytkową a także projektowaniem biżuterii.
W 2009 r. zostałam zaproszona do udziału w wystawie POLISH DESIGN, która odbyła się w Szanghaju z okazji EXPO 2010. Był to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie W konkursie na nową kolekcję muzealną, podczas ETNOKOLEKCJA 2011 – WARSZAWA ( 06.02.2011) ,mój
naszyjnik “RED” został włączony w zbiory muzeum etnograficznego w Warszawie. Wkrótce będzie można
podziwiać go w specjalnych gablotach muzealnych.

flowerfelt1

2. Co tworzysz?

Podstawę do tworzenia, między innymi biżuterii z filcu dały mi studia na wydziale Wzornictwa na krakowskiej ASP. Natomiast nieukrywaną potrzebę twórczego podejścia do życia odziedziczyłam już po przodkach:) Wszystko to pozwoliło mi na stworzenie biżuterii, całkowicie wykonanej w pracochłonnej technice szycia, nieustającej pracy nad jej formą i kształtem. Polecam ją Paniom, o wysublimowanym smaku, o dużej potrzebie „ubrania  się” w biżuterię inną niż wszystkie, o charakterze całkowicie designerskim a  jednocześnie bardzo kobiecym i delikatnym. Biżuteria  jest lekka, delikatna niezwykle kolorowa, a na żywo sprawia wyjątkowe wrażenie.

3.  Co  Cię inspiruje, motywuje

Tworzę biżuterię autorską, na bazie autorskiego wzoru kwiatka, który w różnych multiplikacjach tworzy ciekawe kompozycje kwiatowych naszyjników, kolczyków i broszek. Inspirowały mnie od zawsze motywy etno, pełne kolorów, wzorów.

4. Ulubione kolory, motywy, tematy

Uwielbiam bawić się kolorami, łączyć je w monochromatyczne zestawienia, lub wręcz przeciwnie w kolory które na pozór do siebie nie pasują, jednak po krótkiej zabawienie z nimi tworzą fajne, ciekawe zestawienia które dodają energii osobom które je noszą, dodają blasku zwykłym kreacjom.

5. półprodukty, materiały…

Biżuteria jest wykonywana z filcu, koralików i kamieni, oraz dodatków srebrnych by klientki odczuwały pełen komfort noszenia, Biżuteria jest bardzo lekka przez swój materiał więc praktycznie jej się nie czuje podczas noszenia. Filc jest wełniany z dodatkiem wiskozy, więc jest bardzo delikatny, naturalny, miękki i delikatny, nie powoduje podrażnień. Na koniec pracy impregnuję gotowe wyroby lakierem do tkanin.

flowerfelt4

6. Tworzysz żeby wyrazić siebie czy z myślą o odbiorcy

Na początku była zabawa z filcem wraz z dzieciakami, później uszyłam sobie pokrowiec na laptopa a dopiero później pojawił się pomysł –  autorski wzór kwiatka. Tworzyłam wyłącznie dla siebie i na swoje potrzeby. Ponieważ zajęło to moją większość czasu a także moja biżuteria wzbudzała coraz większe zaintersowanie moich przyjaciółek a także kobiet na ulicy,  postanowiłam zaprezentować się w galerii. W tej chwili pracuję dla klientek, ale od czasu do czasu tylko dla mnie wykonuję coś specjalnego i w pojedynczym egzemplarzu.

7. Do kogo adresujesz swoje prace

Duże zainteresowanie moja biżuteria budzi  wśród kobiet zdecydowanie oryginalnych, kochających ciekawą formę, piękne kolory, szukają dodatków dla swojej garderoby, która będzie wyjątkowa, oryginalna i mimo, że forma to kwiat, mimo tego jest niepospolity i wyjątkowy.

8. Czy trendy w modzie są Twoim wyznacznikiem

Duże zainteresowanie moja biżuteria budzi wśród kobiet zdecydowanie indywidualnych, kochających ciekawą formę, piękne kolory, kobiet które szukają dodatków dla swojej garderoby, biżuterii która jest wyjątkowa i oryginalna. Mimo, że forma to kwiat, i wydawać by się mogło, że to temat już w biżuterii mocno wyeksploatowany wciąż budzi zachwyt klientek które kochają kwiatowe motywy a jak wiadomo kwiaty dodają nam kobiecości i delikatności.

flowerfelt21

9. Czy Tworzenie to sposób na życie czy hobby

W tej chwili to już praca, choć uczę również w liceum plastycznym dekorowania wnętrz.

10. Czy często zgłaszają się do Ciebie osoby z indywidualnymi, wymarzonymi, specjalnymi zamówieniami??

Tak, bardzo często i  bardzo to lubię bo klientki często podpowiadają ciekawe rozwiązania a ja na bazie tych pomysłów tworzę nowe kompozycje kwiatowe.

Poniżej można zobaczyć zdjęcia pracowni oraz przykładowe prace 😉