We Florencji trwa Pitti Immagine Uomo 2018, czyli jedne z największych targów mody męskiej. Na kilka dni miasto przemienia się w miejsce, gdzie można spotkać najlepiej ubranych mężczyzn. Jednak warto odwiedzić Florencję nie tylko z tego powodu. Jeśli wybieracie się tam w najbliższym czasie to koniecznie musicie odwiedzić te siedem miejsc!

1. Restauracja La Ménagère – znajdująca się przy ulicy Via de’ Ginori 8, praktycznie w samym sercu Florencji, restauracja to doskonałe miejsce na obiadową przerwę. Zaskoczy nas nie tylko piękny wystrój ale i doskonała włoska domowa kuchnia. Po skończonym posiłku, popitym wyśmienitym winem, można tu również zaopatrzyć się w kilka designerskich rzeczy do domu. La Ménagère to połączenie restauracji z kwiaciarnią i sklepem z akcesoriami do wnętrz.

2. Muzeum Gucci – jest to florencka świeżynka. Otwarte na początku 2018 muzeum to pozycja obowiązkowa na liście do zobaczenia każdego fana mody. W znajdującym się na Piazza della Signoria budynku, znajdziemy nie tylko wystawy poświęcone historii marki Gucci, ale również restauracje pod dowództwem Massimo Bottura – który ma trzy gwiazdki Michelina.

3.  Officina Profumo Farmaceutica di Santa Maria Novella – jest to najstarsza apteka na świecie. Znajduję się ona pod adresem Via della Scala 16. Nie jest to oczywiście byle jaka apteka, od wieków z mieszanki kwiatów i ziół zebranych na toskańskich zboczach, dojrzewających w starych, terakotowych słojach powstają tu wyjątkowe zapachy, mydła i toniki. Uczta dla zmysłu zapachu ale również wzroku – bo wnętrze robi oszałamiające wrażenie.

4. Gelateria Satna Strinita – będąc we Włoszech trzeba koniecznie iść na lody! A jak one to tylko w Gelateria Santa Trinita, lodziarni znajdującej się w sąsiedztwie rzeki Arno, a dokładnie przy Piazza Dei Frescobaldi 8/red. Nad doskonałością smaków moglibyśmy rozpisywać się bez końca. Jednak żeby w pełni docenić ich wyjątkowość trzeba po prostu spróbować.

5. Luisa Via Roma – nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie polecili odwiedzenia sklepu z modą od najlepszych światowych marek. W butiku Luisa Via Roma przy Via Roma 19/21 znajdziecie świat ekskluzywnych projektantów, wszystko to skąpane w pięknych aranżacjach. Jest to niczym muzeum, ale o tyle lepsze, że możecie wszystkiego dotknąć i przymierzyć!

źródło: pinterest.com