Festiwal World Wide Warsaw 2016

World Wide Warsaw to wyjątkowy festiwal ­ rozproszony w czasie i po różnych miejscach, ale spójny pod względem ambicji, by pokazywać najciekawsze zjawiska w nowej muzyce. W ramach tego projektu stolicę czeka miesiąc spotkań z artystami z różnych zakątków świata ­ oprócz najnowszych twarzy światowej muzyki, usłyszymy legendy undergroundu i ikony basowego brzmienia, koncerty, występy live i djsety, wielka różnorodność stylów. To dopiero druga odsłona tej nowej festiwalowej jakości, ale już teraz widać, że World Wide Warsaw bardzo mocno wchodzi na mapę promowania w Polsce nowego brzmienia i wydarzeń alternatywnych.

To do World Wide Warsaw przez dokładnie miesiąc, bo od 19 lutego do 19 marca będą należeć sceny i parkiety stolicy. Start to koncert artysty, już teraz nazywanego nowym królem soulu ­ Andersona .Paaka prosto z Kalifornii. Koniec to zupełnie inny biegun: impreza z mocnym głębokim techno z udziałem 2 gwiazd: Brytyjczyka Sigha, który swoim setem zawładnie publiką do białego rana oraz występ live prawdziwej perełki ­ Francuza Terence’a Fixmera, który na scenie elektroniki jest już od niemal 20 lat. Legend nigdy dość, dlatego na zaproszenie WWW po kilkunastu latach wracają do Polski Artful Dodger w ramach urodzin klubu festiwalowego, jakim jest Miłość na Kredytowej 9. W programie festiwalu również spotkanie z przedstawicielami jednej z najważniejszych wytwórni nowej muzyki ­ Ghostly International: wśród nich genialny perkusista tworzący własne utwory w połączeniu z nowymi technologiami elektronicznymi ­ Shigeto; szalona impreza ze świetnym duetem Snakehips, którzy stworzyli jedne z najpopularniejszych hitów imprezowych ostatnich miesięcy; John Talabot i Jimmy Edgar ­ czyli uznane
nazwiska DJskie i producenckie zabiorą klubową publikę w wielogodzinne rejsy parkietowe. Koroną w line-upie jest koncert zespołu The Internet, który pojawi się nad Wisłą po raz pierwszy, dość powiedzieć, że ich świeże  podejście do r’n’b i soulu zdobyło im nominację do nagrody Grammy 2016. Na to wszystko miałyprzygotować trzy gorące before parties z udziałem DāM­FunKa, Gaslamp Killera i Nosaj Thinga, jakie odbyły się na jesieni w warszawskiej Miłości na Kredytowej 9.

Pełny program festiwalu:

19.02 ­ Patio Kredytowa 9: Anderson .Paak and Free Nationals

24.02 ­ Miłość Kredytowa 9: Ghostly International Showcase: Shigeto, Lord Raja, Heathered Pearl

27.02 ­ Miłość / Patio Kredytowa 9: Artful Dodger / Urodziny Miłości

4.03 ­ Patio Kredytowa 9: Snakehips

11.03 ­ 1500m2: John Talabot

12.03 ­ Nowa Jerozolima: Jimmy Edgar

17.03 ­ kamienica na Kredytowej 9, II piętro: THE INTERNET

19.03 ­ 1500m2: Terence Fixmer, Sigha