Festiwal Świadomych Rodziców x SILESIA BAZAAR Kids vol. 4

23 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się pierwszy Festiwal Świadomych Rodziców. Na dzieci i rodziców czeka szereg ciekawych atrakcji. Głównym celem wydarzenia jest promowanie świadomego rodzicielstwa – idei, według której rodzice dostrzegają swoją silną rolę w procesie wychowania dziecka, więc starają się, aby dla swojej rodziny wybierać to, co dobre i mądrze decydować o wszystkim, co ma wpływ na rozwój ich pociech. Na Festiwal Świadomych Rodziców złożą się cztery elementy: ciekawe spotkania z ekspertami, kreatywne warsztaty dla dzieci, targi mody i dizajnu dziecięcego oraz strefa Gastro.

Spotkania z ekspertami będą miały postać prelekcji, spotkań i warsztatów. O dobór tematów i zaproszenie gości zadbał oMatko! Magazyn Świadomych Rodziców. W ramach tej części wydarzenia poruszony zostanie szereg zagadnień związanych ze współczesnym rodzicielstwem – od problemu dbania o skórę mamy podczas ciąży, przez dbanie o higienę jamy ustnej, poprzez praktyczne porady, jak prowadzić własny biznes. Podczas Festiwalu odbędzie się również spotkanie autorskie z Katarzyną Burzyńską – Sychowicz poświęcone książce „Bez cukru – #kasiuniagotuje”.

Ponieważ Festiwal dedykowany jest całym rodzinom, dla młodszych odbiorców przygotowano aż 10 stanowisk warsztatowych. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach matematycznych, artystycznych – muzycznych i modowych. Nie zabranie warsztatów z wykorzystaniem klocków lego, czy warsztatów kulinarnych.

Targi niezależnej mody i dizajnu dziecięcego SILESIA BAZAAR Kids w ramach Festiwalu odbędą się już po raz czwarty. To popularne wśród rodziców wydarzenie dedykowane polskim, niezależnym producentom odzieży, dodatków, akcesoriów i zabawek. Swoją obecność potwierdziło ponad 100 różnych firm z całej Polski.

Prócz zakupów modowych i zabawkowych będzie można skosztować pysznego jedzenia ze śląskich lokali gastronomicznych. Sushi, pyszne ciasta, aromatyczna kawa oraz specjalne menu dla najmłodszych sprawią sprawią, że festiwalowa Gastro strefa będzie idealnym miejscem na ciekawy, niedzielny obiad.

 

Więcej info: www.facebook.com/events/1839201753017655