Festiwal Pierogów Świata w Białymstoku!

Już 14-15marca Festiwal Pierogów Świata w Białymstoku! Jest to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. Różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia i zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów.

Na miejscu będzie można spróbować takich przysmaków jak: manty – tureckie pierogi, japońskie pierożki – gyoza, wietnamskie – hacao, gotowane na parze i nadziewane pikantną kapustą pekińską kimchi, gruzińskie pierogi – chinkali z pysznym farszem, czy czebureki. Nie zabraknie także polskich pierogów nadzianych przeróżnymi farszami.

Festiwal ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami. Miejsca spotkań ze znajomymi i rodziną gdzie pysze jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazje zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata. Można zaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne i nie popularne na co dzień jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata, kończąc na domowych posiłkach kojarzących się ciepło z kuchnią babci.

Nie może Was tam zabraknąć – dla wszystkich fanów pierogów i tych, którzy nie spróbowali jeszcze wszystkiego. Doskonała okazja aby poznać przenikanie się smaków i aromatów, spotkać się ze znajomymi – bo nic tak nie łączy ludzi jak doskonałe jedzenie.

 

Festiwal Pierogów Świata

To wszystko na Stadionie Miejskim w Białymstoku!
sobota godz 12:00-20:00 niedziela godz 12:00-18:00
wstęp bezpłatny

więcej na: https://www.facebook.com/events/914364888995265/