FEST Festival 2020 - mamy pierwsze ogłoszenia!

FEST Festival był jednym z największych i najlepszych festiwalowych debiutów ostatnich lat! Organizatorzy ogłosili właśnie pierwszych artystów i headlinerea. Oto gwiazdy, które usłyszymy podczas FEST Festival 2020!

Pierwszymi ogłoszonymi artystami drugiej edycji festiwalu są James Bay, Nothing But Thieves, Sigrid, Denzel Curry oraz Left Boy. James Bay to brytyjski wokalista, autor utworów, gitarzysta czy autor hitu “Hold Back The River”. Artysta ma na swoim koncie 2 studyjne albumy, nagrodę Brit Awards, a także nominacje do Grammy. Sprawnie porusza się między takimi gatunkami jak rock, blues i folk, a podczas FEST zagra jako headliner. Nothing But Thieves, czyli alternatywno-rock’owy zespół porównywany do Foals czy The Neighbourhood, to także Brytyjczycy. Podczas ich występu gwarantowana jest szalona energia, zdarte gardło i skakanie pod sceną. Obecnie grupa pracuje w studiu nad nowym materiałem. Kolejną ogłoszoną gwiazdą jest Sigrid – zaledwie 23-letnia, norweska artystka, która debiut sceniczny zaliczyła w 2013 roku. Od tamtej pory została okrzyknięta jedną z najbardziej obiecujących wokalistek, wydała trzy oficjalne single – w tym wielki hit “Strangers”, a także swój pierwszy długogrający album pt. “Sucker Punch”. Denzel Curry to z kolei reprezentant rapowej sceny i autor tekstów z Florydy. W roku 2016 pojawił się w gronie Freshman-ów, czyli najciekawszych artystów młodej fali hip-hopu, wybieranych przez amerykański magazyn XXL. Na swoim koncie ma 4 studyjne albumy, w tym “Ta13oo” czy wydany niedawno “ZUU”. Ostatnim, który dołącza do line up’u jest Ferdinand and Left Boy – austriacki raper, DJ i producent, eksperymentujący z gatunkami: rap, future pop, electro, dubstep oraz drum and bass. Występ na FEST Festivalu będzie jego pierwszą wizytą w Polsce.

FEST to zdecydowanie jeden z najszybciej rozwijających się festiwali muzycznych. Na koncie ma dopiero pierwszą edycję, a już zyskał grono licznych fanów. Ponadto, w ostatnich tygodniach został nominowany do prestiżowych, międzynarodowych nagród muzycznych w kategoriach “Best New Festival” oraz “New Gig On The Block” obok takich wydarzeń jak sztokholmska Lollapalooza czy londyński All Points East.

Bilety: www.festfestival.pl/bilety