Fantastyczne projekty marki K.T.Fab zaskakują na nowo wraz z kolejnymi kolekcjami. Wyróżnia je umiar i harmonia. Projektantka należy do młodego pokolenia artystów, które tworzy awangardowe, a jednocześnie eleganckie projekty. W swych kolekcjach łączy modę i sztukę. Ubrania z metką K.T.Fab! tworzone są z unikalnych, szlachetnych surowców, a kolekcje utrzymane są w wyjątkowym stylu.

Produkty dostępne na www.pakamera.pl

 

Kim jesteś? Czym żyjesz lub chciałabyś żyć?

Ukończyłam Wyższą Szkolę Sztuki i Projektowania w Łodzi na Wydziale Projektowanie Ubioru, Obuwia i Biżuterii. Swoją twórczość prezentowałam między innymi na międzynarodowych konkursach dla projektantów tj. Off Fashion, Triumph Inspiration Award.
Żyję głównie pracą co nie stanowi dużego problemu, ponieważ mam na tyle dużo szczęścia, że robię to co lubię.

Poza tworzeniem uwielbiam podróże, które potrafią być niezwykle inspirujące.

 

Jak powstała marka? Skąd pomysł?

Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować w branży modowej, modą interesowałam się od dziecka. Wybrałam studia w Łodzi co umocniło mnie w przekonaniu, iż podjęłam słuszny wybór.

Marka została założona z pasji tworzenia, robienia swojego poza ogólnie przyjętym schematem. Podkreślając niestałość oraz przemijanie można uzyskać doskonałość w pełni tego słowa znaczeniu.

 

Czy istnieje spójny motyw, który łączy Twoje kolekcje?

Elementem wspólnym mojej twórczości jest niekompletność, która daje odbiorcy możliwość dopełnienia własną wyobraźnią przedmiotów lub czynności.
Za zamiłowaniem do prostoty i naturalnych właściwości rzeczy stoi może najbardziej charakterystyczny ideał estetyczny – nietrwałość.

 

Kobieta z metką K.T.Fab!  powinna być… ?

….być po prostu sobą.

 

Co zainspirowało Cię do stworzenia ostatniej kolekcji?

Inspiracją do. „Harmonii kontrastów” stała się przede wszystkim filozofia taoizmu – gdzie dominuje umiar, spokój i harmonia.

Wykorzystałam walorowanie koloru oraz plisowanie przechodzące w draperie. Chcąc uzyskać harmonie wraz z rozwojem kolekcji stopniowo zmienia się charakter oraz przeznaczenie, co podkreśla zróżnicowany asortyment oraz szeroka paleta kolorów.

Zastosowałam kontrasty fakturalne oraz kolorystyczne dzięki czemu uzyskałam napięcie w kolekcji, które cechuje się lekkością oraz świeżością.

 

A co na co dzień?

Absolutnie wszystko. Czasami jest to jakieś wydarzenie czy nowo poznana osoba. Często czerpię inspirację z malarstwa, faktury, koloru jak również z filozofii czy kultury. Czasami chcę się podzielić poglądem na dany temat lub ukazać dany temat w innym świetle. Tworzenie jest swoistą formą wypowiedzi jak również sposobem na przekazanie swojego punktu widzenia.

 

Czym wyróżnia się marka „katarzynafabiaska”?

Wśród innych marek wyróżnia się swoją niekwestionowaną jakością, dbałością o potrzeby odbiorcy, orgynalnym wzornictwem oraz przystępną ceną.

 

Jak wygląda u Ciebie proces tworzenia?

Mój proces twórczy rozpoczyna się od znalezienia źródła inspiracji, które rzutuje na nastrój jaki chcę przekazać odbiorcy za pomocą formy, faktury, karty kolorystycznej czy detalu. Czasami widzę materiał i wiem, że chce stworzyć z niego kolekcje – wyobrażając sobie zrealizowane przedmioty. Zestawiam kolory, dodatki, układam wszystko w całość po czym krok po kroku realizuję to co sobie wyznaczyłam za cel.

 

Jaka będzie następna kolekcja?

Następna kolekcja będzie inspirowana kulturą wschodu. Więcej nie mogę zdradzić;)

 

O czym marzysz? Jak widzisz markę za 10 lat?

Chciałabym stworzyć rozpoznawalną markę odzieżową o silnej pozycji na rynku polskim oraz zagranicznym. Markę, która byłaby kojarzona z niesamowitą jakością.