Ewelina Gąska :: Wernisaż na Dzień Kobiet

Kobiety w moich plakatach są zawsze na pierwszym planie. Przedstawiam je jako silne, samodzielne i spełnione osoby. Wiedzące czego chcą i podążające drogą jaką sobie obrały. – przeczytajcie krótki wywiad z autorką Eweliną Gąską, którą spotkacie podczas piątkowego wernisażu i wieczornych tańców w Na Lato. 8 marca widzimy się na wernisażu Wiosna jest kobietą!

Czego chciałabyś życzyć kobietom z okazji Dnia Kobiet?
Z okazji Dnia Kobiet, życzę każdej kobiecie by nie tylko w tym dniu były dostrzegane, szanowane, podziwiane i przede wszystkim doceniane. By każdy dzień był dla nich Świętem.

Jaką rolę odgrywają Kobiety w Twoich plakatach?
Kobiety w moich plakatach są zawsze na pierwszym planie. Przedstawiam je jako silne, samodzielne i spełnione osoby. Wiedzące czego chcą i podążające drogą jaką sobie obrały.

Gdybyś mogła podarować jeden swój plakat dowolnej kobiecie, który i komu być sprezentowała?
Wybrałabym plakat pt. Matka. Podarowałabym go wszystkim samotnie wychowującym dzieci matkom, które są dla mnie Bohaterkami.

Czy w dziedzinie sztuki masz mentorkę, której prace podziwiasz?
Jest zbyt wiele artystek, które podziwiam, doceniam. Nie będę wymieniać bo lista była by bardzo długo a nie chciałabym kogoś pominąć.

Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet?
By kobiety na całym świecie były traktowane na równi z mężczyznami i miały te same prawa.

Czy zobaczymy Cie na Twoim wernisażu w Dzień Kobiet?
Oczywiście, że tak. Będziecie mogli się ze mną spotkać na wernisażu i porozmawiać o sztuce, podejściu do procesu tworzenia. Chętnie udzielę wskazówek młodym osobom, które zaczynają swoją przygodę ze sztuką, projektowaniem.

 

Wernisaż Wiosna jest kobietą!
8 marca START: 22.00
Na Lato x Pakamera.pl
Wydarzenie: facebook.com/events

NA LATO Day & Night, Rozbrat 44a
www.na-lato.com