Milionowe budżety, piękne kostiumy, najlepsi reżyserzy i aktorzy. Jedną z głównych ról „grają” również efekty wizualne. Zobacz zdjęcia z planu filmowego produkcji „Życie Pi”, „Wielki Gatsby”, „Gra o tron”, „Grawitacja”, czy „Wilk z Wall Street”.

Technika green box i blue box na stałe zagościła w kinie. Już nie trzeba budować olbrzymich scenografii, czy zatrudniać setki statystów do odgrywania anonimowych żołnierzy na polu bitwy, czy widzów (nie zawsze) sportowych rozgrywek. Dzisiaj przygotowuje się szkielet większej lub podstawę dekoracji, a resztę wypełnia zielonym lub niebieskim tłem. Potem do akcji wkracza grafik, który podstawia dowolny obraz w miejsce zielonego/niebieskiego obszaru kadru. Ta technika choć wydaje się prosta, jest tak naprawdę bardzo skomplikowana i czasochłonna, a na dodatek bardzo droga. Nic dziwnego, że James Cameron wydał ok. 300 milionów dolarów na „Avatara”. Prawie cały film składał się z efektów wizualnych!

Jesteście ciekawi, w których produkcjach wykorzystano ostatnio tę technikę i to na szeroką skalę? Sprawdźcie zdjęcia z takich hitów jak „Gra o tron”, „Życie Pi”, „Wielki Gatsby”, „World War Z” i „Grawitacja”.