Piątek, piąteczek, piątunio! Zobaczcie ile dobrego oferuje nam wszystkim nasza ukochana stolica!

kalen

PIĄTEK 05.12.2014

DISCO LODOWISKO x ZIMOWY NARODOWY

Nie ma prawdziwej zimy bez pójścia na lodowisko. Jazda na łyżwach to jedna z nielicznych zalet zimy w mieście, więc korzystajmy!

RADIO AKTYWNE x KLUB HYDROZAGDKA

Radio Aktywne hucznie świętuje swoje 10 urodziny. Z tej okazji, jak przystało na muzyczne medium, radio przez dwa dni serwować nam będzie najlepszą polską muzykę. W Hydrozagdce zagrają m.in.: Kaseciarz, Bulbwires oraz Minerals.

WATCH DOCS

14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie – jeden z największych na świecie festiwali filmowych poświęconych prawom człowieka – odbędzie się w Warszawie, w dniach 5 – 14 grudnia 2014.

EKE BUBA x THE WILETTS x MATA HARI x CZUŁOŚĆ

Kiedy ekipa WARSAW CITY ROCKERS organizuje koncerty, to możecie być pewni, że będzie dobrze. My, z niecierpliwością czekamy na koncert zespołu The Wiletts – 4 młodych dziewczyn z Warszawy.

KRISTEN x COLUMBUS DUO x DWA OSIEM

Kristen to trio, założone 17 lat temu przez Mateusza Rychlickiego, Michała Bielę i Łukasza Rychlickiego. Zespół rzadko koncertuje, więc korzystajcie z okazji!

JÓGA x GATKA SZMATKA

Duet JÓGA w końcu wraca do Warszawy! Kto nie widział ich na żywo, niech idzie, w wakacje widzieliśmy ich w Niedorzecznych, więc polecamy z czystym sumieniem.

KAROLINA CZARNECKA x REMONT

Nie wszyscy rozumieją twórczość Karoliny i dobrze, nie każdy musi. My polecamy!

MISTER D x DZIK

Tyle dobrych koncertów jednego dnia w Warszawie! Czujemy się rozdarci i naprawdę nie wiemy, gdzie mamy iść, ale przygotowując kalendarium nucimy A teraz podaj mi moje kanapki, moje kanapki z hajsem, i z hajsem!

GRAM OFF/ON x BASS RÓZGA

Zagra ERR BITS (Koka Beats), więc po serii koncertów, trzeba się tam pojawić!

YOU KNOW ME RECORDS x BARSTUDIO

Czekamy na jedno z największych odkryć polskiej sceny elektronicznej – KLAVES!!!

SUPER PIĄTEK X PORZĄDNE DZIEWCZYNY

Płaczemy z rozpaczy, ale z sympatii o nich piszemy. Porządne Dziewczyny zagrają w piątek w … Krakowie, kilkaset kilometrów od naszej ukochanej stolicy. Jeśli przypadkiem będziecie w okolicy, to wpadajcie koniecznie do klubu Cień. Pewnie i tak to będzie jedyna dobra impreza w Krakowie.

docc

SOBOTA 06.12.2014

ORANGE VIDEO FEST x LIFE TUBE

To będzie niezwykła okazja, aby zobaczyć swoich ulubionych youtuberów na żywo oraz wziąć udział w ciekawych spotkaniach związanymi z internetowym środowiskiem.

WARSZAWSKI JARMARK ŚWIĄTECZNY x ZIMOWY NARODOWY

Chcecie poczuć prawdziwy klimat świąt? Po jeździe na łyżwach na Narodowym, wybierzcie się na Warszawski Jarmark Świąteczny.

BANKIET W ŁADNYM SWETRZE x TEATR OCHOTY

Załóżcie najdziwniejszy świąteczny sweter i wbijajcie na kultową imprezę!

WE’RE LATE x FILIP OPANIA x KLUBOKAWIARNIA TOWARZYSKA

We’re Late to kolejny młody zespół, który warto poznać!

8 URODZINY ALKOPOLIKAMIA.COM

Urodziny Alkopoligami należy świętować i to koniecznie do białego rana. W tym roku zagrają: Dj Twister, DJ NOZ aka eNOZet człowieku, DJ LAZY ONE, Dj Hubson oraz Dj Black Belt Greg.

KYGO x 1500m2

Na pewno każdy z Was słyszał remix utworu I see fire Eda Sheerana, to największy sukces KYGO. W sobotę artysta zagra w Warszawie. Wydarzenie jest wyprzedane, ale jak wiadomo dla chcącego nic trudnego, więc próbujcie!

EXBOYFRIENDS x BĄTĄ

Wyobrażacie sobie Mikołajki bez nich!? My na pewno nie! Odpinamy wrotki i idziemy w melo!

kedzior

NIEDZIELA 07.12.2014

XXANAXX x BASEN

Xxanaxx jeden z najbardziej interesujących polskich zespołów elektronicznych zagra Basenie już w najbliższą niedziele! My się wybieramy, a Wy?

MUCHY x PALLADIUM

Muchy powracają do Warszawy i to w doborowym towarzystwie, jako support zagra zespół Weeping Birds <3

xxanaxx

PONIEDZIAŁEK 08.12.2014

DZIEŃ OTWARTY W ZACHĘCIE

Po raz czwarty odbywa się Dzień Otwarty w Zachęcie. W poniedziałek — dzień, w którym muzea i galerie są nieczynne — Zachęta będzie otwarta dla publiczności. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, zapraszamy wszystkich w godzinach 12–22! Oprócz wystaw będzie można wziąć udział m.in. w grach słownych ze Stanisławem Dróżdżem, grze w bierki z Henrykiem Stażewskim oraz w grach losowych z Ryszardem Winiarskim

 

CZWARTEK 11.12.2014

PRZEMILCZANA (NIE)RÓWNOŚĆ? x KRYTYKA POLITYCZNA

Skąd biorą się uprzedzenia wobec osób doświadczających zaburzeń psychicznych? Jak wspomagać integrację oraz aktywność społeczną i zawodową tych osób? Czy polskie prawo przyczynia się do ich stygmatyzacji? Zapraszamy na debatę 11 grudnia o 19:00 do Krytyki Politycznej!

krytyka